3. Základní škola Holešov
Akce školní družiny ve školním roce 2017/2018 ŠD pokračuje v projektu "Buďme kamarádi" Pokračujeme v projektu "Buďme kamarádi" s paní Mgr. Svobodovou. Navázali jsme na předchozí rok a znovu si vyzkoušeli nové a důležité zkušenosti při práci se zdravotně znevýhodněnými lidmi.
Žáci ze školní družiny si opět mohli přiblížit problematiku zdravotně znevýhodněných dětí. Děti se dozvěděly, co to postižení je a s jakými druhy se můžeme setkat. Vyzkoušely si pohybovat se na invalidním vozíku, psát nohou, stavět kostky nohou, psát Brailleovým písmem, poslepu poskládat skládačku, hmatem poznat předměty, poskládat pexeso, chodit se slepeckou holí a překonat překážky. Zkusily si také, jak vodit nevidomého, učily se znakovou řeč a různé jiné dovednosti, které zvládají lidé se zdravotním znevýhodněním. Děti byly velmi šikovné a určitě si uvědomily, jak je důležité těmto lidem pomáhat.
  
Fotografie najdete ve školní fotogalerii.
Podzimníček Podzimní příroda nám dodává spousty materiálů na vyrábění. Jsou to krásné přírodní plody a listy, ze kterých děti rády vyrábějí. Děti si vyrobily různá zvířátka a podzimní výrobky z těchto plodů. K výrobě jsme použili brambory, kaštany, šípky, žaludy, krásné barevné listy, větvičky, tykve a jiné. A protože všechny děti mají rády bramborové placky, tak jsme využili školní kuchyňku a na malou chvíli jsme se stali malými kuchaři. S pomocí paní vychovatelky jsme se naučili vyrábět bramboráčky. Placky se nám povedly, moc nám chutnaly a už teď se těšíme se na další dobroty, které budeme společně vařit.
  
Fotografie najdete ve školní fotogalerii.
Akce školní družiny 2016/2017 Vstup do archivu akcí školní družiny ve školním roce 2016/2017 zde.
Akce školní družiny 2015/2016 Vstup do archivu akcí školní družiny ve školním roce 2015/2016 zde.
 
Vytvořeno: 2015 | Všechna práva vyhrazena | Web: A. Maťová | Design: J. Sovadníková |  Capsa | Zaměstnanecký e-mail |  www.3zshol.cz