3. Základní škola Holešov
Akce školní družiny ve školním roce 2017/2018 Tvořilky - kroužek ve školní družině Děti ze školní družiny mají možnost rozvíjet svoji zručnost, fantazii a trpělivost v zájmovém kroužku Tvořilky. Společně jsme si vyrobili například lapače snů, zápichy do květináče, vánoční ozdoby, kytičky z organzy nebo jsme si vyzdobili tašky.
Poslední setkání v 1. pololetí bylo ve volnější atmosféře. Vyráběli jsme si fotorekvizity, které jsme hned vyzkoušeli ve fotokoutku.

Na naše bláznivé fotky se můžete podívat ve fotogalerii školní družiny.
Pololetí za námi... První pololetí uteklo jako voda a už jsme v půlce. Ve družince se nenudíme a je pro nás vždy připraven super program. A co jsme tedy vše zažili?
Vyráběli jsme, malovali, tvořili.
    
Chodili jsme na filmová a divadelní představení. Poslouchali jsme pohádky, četli si časopisy, chodili na besedy s paní knihovnicí.
  
Učili se, jak to mají těžké naši znevýhodnění kamarádi.
  
Těšili jsme se na Vánoce a plnili adventní úkoly z našeho kalendáře.
  
Navštěvovali různé výstavy.
  
Hráli si s hračkami, stavěli autodráhy, soutěžili jsme v různých hrách.
  

Těšíme se na to, co nás čeká v dalším pololetí.

Sněhuláci Když nemůžeme stavět sněhuláky ze sněhu, vyrobili jsme si je v 1. oddělení školní družiny.
  
Bobování Napadl sníh, tak jsme rychle vyrazili bobovat. Tušili jsme, že to dlouho nevydrží...
   Podívejte se, jak jsme si to užili, v malé fotogalerii školní družiny.
Kroužek vaření ve školní družině Každé úterý od 15,00 hod se schází malí kuchaři ze školní družiny ve cvičné kuchyňce naší školy. Pod vedením paní vychovatelky J. Budišové se učí prvním kuchařským dovednostem. Od začátku roku upekli buchtu, naučili se několik pomazánek, štrúdl, punč, perníky, bramboráky... Učí se vážit na lžíce nebo hrníčky. Vše, co spolu uvaří a připraví, na konci vaření sní a hodnotí, co jim nejvíc chutná.
K vaření patří i úklid a založení receptů do první kuchařky.
   Fotografie najdete v malé fotogalerii školní družiny.
Sportovní aktivity v TYMY Děti ze školní družiny navštěvují pravidelně jednou za měsíc středisko TYMY. Tady se setkávají s netradičními sportovními aktivitami. Mezi nejoblíbenější patří cvičení na velké a malých trampolínkách, jízda na autíčkách, neobvyklé opičí dráhy a závodivé hry.
     Fotografie najdete v malé fotogalerii školní družiny.
Adventní čas ŠD Děti ze školní družiny se v předvánočním čase opravdu nenudily. Vyráběly anděly, čerty, betlémy, svícny a povídaly si o vánočních zvycích a tradicích. Každý den se mohly těšit, že si někdo vylosuje malé překvapení z adventního kalendáře. Atmosféru jsme si provoněli pečením perníčků ve školní kuchyňce. Závěrem předvánočního času měly děti posezení u čaje a cukroví s nadělováním dárků pro školní družinu. Adventní čas jsme si všichni moc užívali.


Fotografie najdete ve školní fotogalerii.


Divadelní představení Děti školní družiny si zpříjemnily adventní dobu krásnou pohádkou. Zimní příběhy včelích medvídků pro nás přichystalo MKS v kině Svět. Děti moc pobavily hlavní postavy Brumda a Čmelda. Líbily se nám i ostatní postavy, které do pohádky patří např. housenka, beruška, Kvapík i Pučmeloud. O krásné zimní efekty se postarala paní Zima. Všem se pohádka moc líbila.
     
ŠD pokračuje v projektu "Buďme kamarádi" Pokračujeme v projektu "Buďme kamarádi" s paní Mgr. Svobodovou. Navázali jsme na předchozí rok a znovu si vyzkoušeli nové a důležité zkušenosti při práci se zdravotně znevýhodněnými lidmi.
Žáci ze školní družiny si opět mohli přiblížit problematiku zdravotně znevýhodněných dětí. Děti se dozvěděly, co to postižení je a s jakými druhy se můžeme setkat. Vyzkoušely si pohybovat se na invalidním vozíku, psát nohou, stavět kostky nohou, psát Brailleovým písmem, poslepu poskládat skládačku, hmatem poznat předměty, poskládat pexeso, chodit se slepeckou holí a překonat překážky. Zkusily si také, jak vodit nevidomého, učily se znakovou řeč a různé jiné dovednosti, které zvládají lidé se zdravotním znevýhodněním. Děti byly velmi šikovné a určitě si uvědomily, jak je důležité těmto lidem pomáhat.
  
Fotografie najdete ve školní fotogalerii.
Podzimníček Podzimní příroda nám dodává spousty materiálů na vyrábění. Jsou to krásné přírodní plody a listy, ze kterých děti rády vyrábějí. Děti si vyrobily různá zvířátka a podzimní výrobky z těchto plodů. K výrobě jsme použili brambory, kaštany, šípky, žaludy, krásné barevné listy, větvičky, tykve a jiné. A protože všechny děti mají rády bramborové placky, tak jsme využili školní kuchyňku a na malou chvíli jsme se stali malými kuchaři. S pomocí paní vychovatelky jsme se naučili vyrábět bramboráčky. Placky se nám povedly, moc nám chutnaly a už teď se těšíme se na další dobroty, které budeme společně vařit.
  
Fotografie najdete ve školní fotogalerii.
Akce školní družiny 2016/2017 Vstup do archivu akcí školní družiny ve školním roce 2016/2017 zde.
Akce školní družiny 2015/2016 Vstup do archivu akcí školní družiny ve školním roce 2015/2016 zde.
 
Vytvořeno: 2015 | Všechna práva vyhrazena | Web: A. Maťová | Design: J. Sovadníková |  Capsa | Zaměstnanecký e-mail |  www.3zshol.cz