3. Základní škola Holešov
Třídy - menu  

Naše třída 7. A

Třídní učitelka: Mgr. Jitka Pavelcová
e-mail: pavelcova@3zshol.cz
tel. : 573 503 149

Rozvrh hodin

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Pondělí Čj Nj/Rj M Pč/Inf Pč/Inf      
Úterý Čj F M Aj TV D      
Středa Z Nj/Rj M Aj VV VV Tř. h.    
Čtvrtek Čj F M Aj D      
Pátek Čj M Z Ov TV Hv      

1. 7. 2016 |
Školní rok je za námi a začínají zasloužené prázdniny
Dohromady je nás 28 žáků. Převaha dívek v naší třídě je hodně znát. Ale ani 9 chlapců se nenechává zahanbit. 2. pololetí jsme zvládli všichni.
S vyznamenáním prospělo 11 dětí a 2 z nich mají samé jedničky.
Na závěr školního roku velmi děkuji všem rodičům a ostatním rodinným příslušníkům za podporu, vzájemnou spolupráci a ochotu s námi spolupracovat.
Třídní učitelka Jitka Pavelcová 
8. 6. 2016 |Nocování ve škole 3. - 4. 6. 2016
Spolek žáků 3. ZŠ nám domluvil a zorganizoval přespání ve škole. Od pátečního podvečera do sobotního dopoledne jsme celá třída zažili spoustu zábavy a legrace. Opravdu jsme si to moc užili. Děkujeme.
       Všechny fotky najdete ve školní fotogalerii.
8. 6. 2016 | Výlet 2. 6. 2016
Nachýlil se konec školního roku a k němu neodmyslitelně patří školní výlet. Tento rok jsme navštívili Výcvikové středisko služebních psů v Dobroticích.
    Fotky najdete ve školní fotogalerii.
29. 5. 2016 | Ve středu 25. 5. jsme se zúčastnili exkurze v prostorách Policie ČR v Holešově. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí o činnosti a chodu Policie ČR v Holešově.
Prohlédli jsme si celu z její vnitřní strany...
  Vyzkoušeli pevnost pout...
  Prohlédli jsem si nutné vybavení...
  A skoro jsme se povozili na čtyřkolce...
 
18. 5. 2016 | Výstava prací žáků výtvarného oboru v sálcích zámku 
Dnešní výtvarnou výchovu jsme si opravdu užili. Místo kreslení v lavicích jsme se šli podívat na výstavu prací žáků Základní umělecké školy. Kromě kulturního zážitku jsme si odnesli i mnoho tvůrčích inspirací do dalších hodin výtvarné výchovy.


Dílo Elišky Kašpárkové

 
10. 5. 2016 | EXKURZE DO PRAHY
V úterý 3. května vyrazili někteří žáci naší třídy na dějepisnou exkurzi do Prahy.
  
4. 5. 2016 |

Všem maminkám přejeme krásné prožití svátku Dne matek - 7.A


4. 5. 2016 | Pálení čarodějnic 
- také Noc čarodějnic, Filipojakubská noc,  se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května.
Jedná se o velmi starý a dodnes živý lidový zvyk a zvláštní svátek. Tuto noc se lidé scházejí u zapálených  ohňů a slaví příchod jara.
Ve výtvarné výchově jsme se pokusili nakreslit čarodějnici Agátu. Můžete sami posoudit, jak se nám to povedlo.
  
3. 5. 2016 |Výtvarné soutěže v měsíci dubnu
Celý měsíc duben jsme pracovali jako pilné včeličky. Zapojili jsme se do soutěže, kterou vyhlásila Městská knihovna Holešov – Mezinárodní rok luštěnin. Prezentovali jsme se v těchto kategoriích:
1) Ilustrace luštěninových pohádek
2) literární dílo
3) originální recept na luštěninový pokrm
4) výtvarné práce z luštěnin

Zde je malá ukázka našich prací:

Adriana Škopová naši třídu reprezentovala literárním dílem, které je k přečtení zde.
27. 4. 2016 | ZOO – Lešná 18. 4. 2016
Ráno jsme se všichni úspěšně sešli v aule, také cesta proběhla podle plánu. Do ZOO jsme dorazili ještě před otevřením, takže jsme byli toho dne první návštěvníci a měli jsme celou ZOO doslova sami pro sebe.
Po chvilce čekání si nás před zámkem vyzvedla příjemná paní průvodkyně. V tuto chvíli jsme se rozdělili na dvě skupiny – na 7. A, která šla na výukovou část první s paní učitelkou Ghodki a 7.B, která se šla nejdřív podívat s paní učitelkou Bechníkovou na žirafy. Pak se obě skupiny prohodily.
Měli jsme objednaný program Voda je náš život, takže jsme se těšili na lachtany, vydry obrovské, tučňáky, rejnoky. Bohužel se lachtanům právě čistilo jezírko a na vydry bylo moc zima, tak jsme se museli spokojit jen s tučňáky (a tučňáčicemi, které právě seděly na vajíčkách a těšily se na svá tučňáčata) a s rejnoky. Paní průvodkyně byla hodná a vzala nás navíc ještě ke kotulům veverkovitým a mravenečníkům velkým. Rejnoci se nám líbili nejvíc – všichni jsme si je pohladili, někteří nakrmili – několik z nás tu nechalo víc peněz za svačinu pro rejnoky než za svoji vlastní, ale stálo to za to.
Potom jsme se prošli zahradou, podívali na zvířata a hlavně jsme vyzkoušeli všechny průlezky a houpačky, které jsme potkali. Potom jsme zůstali U koaly, kde jsme dostali rozchod a kde jsme si mohli koupit něco na jídlo, abychom získali zpět energii, kterou jsme vyčerpali chozením po zoo a skákáním a běháním po průlezkách.
Nakonec jsme se všichni úspěšně potkali u východu, v tu chvíli nám vysvitlo slunce a my jsme mohli odjet spokojeně zpátky do Holešova. p.uč. Kateřina Ghodki


Na fotky se můžete podívat v třídní fotogalerii.


18. 4. 2016 | Výchovný koncert ve Zlíně 
Dne 12. 4. jsme obě sedmé třídy společně odjely do Zlína na výchovný koncert, který se konal ve Velkém sále Kongresového centra. Zde pro nás byl připraven pod vedením dirigenta a moderátora Michaela Roháče pěkný program s názvem Protančíme svět. Během hodinového programu jsme měli možnost se seznámit se skladbami našich i zahraničních hudebních skladatelů. (Česko – B.Smetana: Skočná a A. Dvořák: Slovanský č.8, Německo – Bach: Air, Španělsko – Bizet Carmen, Francie – Offenbach: Cancan, Rakousko – Strauss: Na krásném modrém Dunaji, Uhersko – Brahms: Uherský tanec č. 5, Amerika Copland: Hoe Down, Čína – Tance “Yao“ )
Tento den jsme si užili a těšíme se, co pro nás Zlínská filharmonie připraví příští rok.
     
18. 4. 2016 |Pracovní činnosti - 11. 4. 2016
V pondělí 11. 4. se poslední dvě vyučovací hodiny proměnili žáci a žákyně 7.A na profesionální kuchaře a předvedli nevídané kuchařské výkony.
     Fotografie si můžete prohlédnout v třídní fotogalerii.
3. 4. 2016 | DEN NARUBY - 1. 4.
Spolek žáků 3. ZŠ připravil pro celou školu další akci. Na apríla se nebudete stačit divit, sliboval Spolek žáků.
A opravdu!!!
Před třídou v pátek 1. dubna nestáli a nevyučovali paní učitelky a páni učitelé. Jejich místo zaujali žáci a vyzkoušeli si jejich práci.
Myslím si, že se žákům i učitelům výměna rolí líbila a převážně žáci si roli učitele/učitelky velmi užívali.
Děkuji všem žákům 7. A za přípravu nádherných vyučovacích hodin.
  Jazyk anglický – paní učitelky Eliška Kašpárková, Justýnka Daňková, Katka Lysková a Zuzka Vikartovská
9. 3. 2016 | Lyžák
V pondělí 7. března odjelo 17 žáků naší třídy na týdenní lyžařský pobyt do Velkých Karlovic. Užijte si to!!!
 
21. 2. 2016 | KARNEVÁÁÁL!!!!!!!
V pátek 19. února propuklo na naší škole to pravé karnevalové veselí.
A také naše třída se zapojila.
Komu by se zdálo, že jen v malém počtu tak je na omylu. Z 28 žáků zůstalo ve třídě jen pár nejodolnějších jedinců. Zbytek třídy totiž skolil „nebezpečný bacil“.

Naši milí Marodi,
brzy se uzdravte a snad pohled na nás, na krásné masky Vám k tomu dopomůže.
       
17. 2. 2016 | Pracovní činnosti
V pracovních činnostech jsme se dnešní den seznámili s léčivými a jedovatými bylinkami. Vypracovali jsme si referáty o bylinkách, které nás zajímají.
První místo obsadila meduňka lékařská. Pro její zklidňující účinky jsme si uvařili čaj, který chutnal báječně.
Za 7. A můžeme všem vřele doporučit.
          
23. 1. 2016 | DEŠŤOVÁ HŮL
V hodinách výtvarné výchovy se dá malovat i na netradiční materiály. Důkazem toho je pomalovaná papírová rulička, ve které je nasypaná luštěnina, díky které výrobek krásně hrká.
 
20. 1. 2016 | Pracovní činnosti
I zdravá strava může dobře chutnat a chutná o to víc, když si malou svačinku připravíme sami. V hodině pracovních činností jsme vyráběli jednohubky s tvarohovočesnekovou pomazánkou a mrkví.
        Fantazii se meze nekladou – Eliška K., Justýnka a David J.
    
17. 1. 2016 | BAREVNÝ TÝDEN v 7. A
Černá, červená, modrá, zelená a bílá.
Toto jsou barvy, které ovládly tento týden naši školu. I my jsme se ve velké míře zapojili do této báječné akce, kterou uspořádal Spolek žáků.
       
8. 1. 2015 |NETRADIČNÍ TŘÍDNICKÁ HODINA V 7.A
Konečně napadl sníh. A proto jsme si nemohli nechat ujít toto bílé potěšení. Rozhodli jsme se užít si třídnickou hodinu „na sněhu“.
          
25. 12. 2015 | Ohlédnutí za měsícem prosinec
VÁNOČNÍM JARMARKEM začal na naší škole adventní čas. Naše třída se také zapojila do tvoření a musím říct, že s velkým úspěchem. Všichni se už ale nemohli dočkat posledního školního dne v tomto kalendářním roce. 22. prosince se třída 7. A proměnila k nepoznání. Duch Vánoc byl znát na každém kroku. Od vyzdobené třídy až po vlastnoručně vyrobené vánoční cukroví. Množství dárků pod stromečkem napovídalo, že nadílka bude bohatá a jistě velmi zajímavá.
Snad nejoriginálnější dárek dostala Justýnka od Davida Jurčíka. Vymyslet dárek, který začíná na písmenko „K“ není opravdu těžké. Ve veliké krabici se mohl skrývat – kámen, kačenka, kapesník... . Ale co tam doopravdy bylo, zjistíte, když vstoupíte do školní fotogalerie.

Krásné Vánoce,
příští rok plný pohody, radosti a štěstí
přeje Jitka Pavelcová

Fotografie ze třídní vánoční besídky najdete ve školní fotogalerii.
22. 11. 2015 |
Chtěla bych poděkovat všem žákům a rodičům za zapojení do Národní potravinové sbírky. Jejím smyslem bylo vybrat trvanlivé potraviny a darovat je pod patronátem Charity Holešov těm, kteří je potřebují. JP.
 
4. 11. 2015 | Co vše jsme stihli v měsíci říjnu!!!!

Sníst svačinky, co nám připravili naše maminky...

Ve výtvarné výchově nám to opravdu jde...

A přípravy na vánoční jarmark jsou v plném proudu...

   
4. 11. 2015 | Kniha je kamarád
V českém jazyce jsme dostali možnost zúčastnit se soutěže s názvem Kniha je kamarád. Měli jsme zajímavým způsobem doporučit oblíbenou knihu svým vrstvníkům. Vybrané práce byly zaslány do soutěže a porota koncem října vybrala nejlepší práce. O výsledu budeme určitě informovat. Práce žáků sedmých a osmých tříd najdete ve školní fotogalerii.

16. 10. 2015 |
 
13. 10. 2015 | Také naše spolužačky byly na zájezdu v Anglii. A jak se jim tam líbilo?

Poslední zářijový týden jsme absolvovali sedmidenní poznávací zájezd do Anglie a Skotska. Nejvíce se nám líbilo na „Londýnském oku“, protože jsme viděli velkou část Londýna z ptačí perspektivy. Navštívili jsme mnoho dalších památek např. Buckinghamský palác, Námořní muzeum, Westminster a slavnou katedrálu sv. Pavla, kde se vdávala princezna Diana. Třetí den zájezdu jsme přejeli z Londýna do Edinburghu ve Skotsku. Cestou jsme se zastavili ve městě York. Dva dny jsme navštěvovali krátký jazykový kurz v místní škole, kde jsme se toho hodně naučili. Když jsme pobývali ve Skotsku, navštívili jsme unikátní lodní výtah Falkirk Wheel, který propojuje dva plavební kanály s rozdílnou úrovní hladin. Poslední den se povedl na 100%, jelikož jsme viděli otevření mostu Tower Bridge v přímém přenosu. Nemohli jsme také vynechat návštěvu Greenwich (nultého poledníku), kde jsme si vyzkoušeli stát jednou nohou na západě a druhou na východě. Počasí se velmi vydařilo. Všem se na zájezdu moc líbilo. Cesta byla dlouhá a náročná, ale stálo to za to.
ZUZANA VIKARTOVSKÁ a LENKA ZAKOPALOVÁ z 9.A

Cesta do Londýna a do Edinburghu byla vyčerpávající, dlouhá a náročná. Ale zvládli jsme to. Po mnoha hodinách cesty jsme dorazili na místo. Londýn byl už od prvního pohledu velmi krásný. Město plné zajímavých památek a obchodů. Prohlédli jsme si památky a večer si nás vyzvedli rodiny. Ráno další cesta do Edinburghu. Cestou zastávka ve starém městě York. Večer jsme se ubytovali v rodinách, zůstali jsme u nich tři noci. Na cestě zpět do Londýna jsme udělali zastávku ve městě Stratford, rodišti Williama Shakespeara. Poslední den nás čekala celodenní prohlídka Londýna. Večer cesta trajektem do Calais, a dále domů. Tento týdenní výlet se mi moc líbil, ale nejvíce se mi líbilo ubytování v rodinách. Mohli jsme si ověřit, jak dobře umíme anglicky. Na tento výlet budu vzpomínat ještě hodně dlouho.
NATÁLIE STOJANOVÁ

V první chvíli, kdy jsme vešli do autobusu, mi přišlo, že to tady bude super … a taky, že bylo. Docela jsem se bála, jaké to bude v cizích rodinách, ale bylo to úžasné. Londýn se mi moc líbil a Skotsko ještě víc. Jsem ráda, že jsem mohla jet. Děkuji.
ELIŠKA NESVADBOVÁ


7. 10. 2015 |
Děkuji všem žákům naší třídy, kteří se zúčastnili podzimního sběru starého papíru. Naše třída nasbírala krásných 1049,20kg.

V pátek 9. 10. a 23. 10. proběhnou v naší třídě v hodině jazyka českého čtenářské dílny. Prosím, aby si každý žák donesl vlastní knížku (ne encyklopedii). Děkuji za spolupráci. JP.
18. 9. 2015 | Milí rodiče,
z důvodu změny třídní učitelky došlo u vašich dětí k malé změně rozvrhu. Třídnická hodin je přesunuta z úterý na středu. Třídnické hodiny budou probíhat 1x za 14 dní (sudý týden) od 14.00 - 14.45.
Děkuji za pochopení. Jitka Pavelcová
 
 
Vytvořeno: 2015 |Autor: A. Maťová | Design: J. Sovadníková |  www.3zshol.cz