3. Základní škola Holešov
Třídy - menu  

Naše třída 8. A

Třídní učitelka: Mgr. Lenka Hýžová
e-mail: hyzova@3zshol.cz
tel. : 573 503 147

Rozvrh hodin

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Pondělí Čj Z M TV D      
Úterý F Aj M Čj Ch   Vz  
Středa M Čj Nj/Rj Aj TV      
Čtvrtek Z Ch F M Aj Ov Tř. h.    
Pátek M Nj/RjČj D Hv VV      

2. 6. 2016 | Návštěva Úřadu práce v Kroměříži
Stalo se již pravidlem, že žáci osmého ročníku v závěru školního roku navštěvují Úřad práce v Kroměříži. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se třídy 8.A a 8.B vydaly získat rady a tipy do Informačního a poradenského střediska pro volbu povolání. Na úřadu práce nás přivítala Mgr. Lucie Helisová, která žáky upozornila, na co se zaměřit při výběru střední školy nebo učiliště, podle čeho se rozhodovat a seznámila je s kritérii pro přijetí na jednotlivé školy. Některým možná pomohl i počítačový program pro testování profesních předpokladů.
Exkurzi jsme si zpestřili návštěvou Městské policie Kroměříž, kam nás na prohlídku pozvala maminka Michala Fuksy. Od rána nás monitorovala městským kamerovým systémem, aby nám ukázala, co všechno jsou kamery schopné zaznamenat. Někteří z nás tím byli hodně překvapeni. Takže pozor! Mohli jsme si také vyzkoušet neprůstřelnou vestu a posadit se do policejního auta.
Páteční den byl opravdu vydařený.

 
31. 5. 2016 | Co jsme dělali v dubnu a květnu?
Dějepisná exkurze osmáků a deváťáků
V úterý 17. května se několik žáků z naší třídy vydalo na celodenní exkurzy do Osvětimi a Krakova. V Osvětimi jsme navštívili koncentrační tábor, kde všem úplně spadla brada. Byl to velmi silný zážitek. Dlouho na něho nezapomenu, ale jsem velmi ráda, že jsem měla možnost se tam jet podívat. V Krakově jsme navštívili hrad Wawel, který byl velmi krásný. Potom následoval rozchod na náměstí, kde jsme si mohli prohlédnout náměstí a navštívit nějaké obchody. V Polsku se mi moc líbilo. K. Nováková          Třídnická hodina
Ve čtvrtek v třídnické hodině jsme si udělali menší volno od třídnických a organizačních záležitostí a ukuchtili jsme si něco sladkého na zub. Konkrétně zmrzlinový pohár. Všichni byli spokojeni. Snad si brzy něco podobného zopakujeme.
  Výtvarná soutěž
Martin Menšík patřil mezi ty, kteří se zapojili do soutěže Malovaný zámek. Opravdu vydařená práce. Děkujeme za účast.
  Den naruby
Tento páteční den si mohli žáci naší školy vyzkoušet, jaké je stát před třídou a mít nachystaných 45 minut výuky pro své spolužáky. Českého jazyka se ujal David Ducháč, který si pro nás připravil velmi zajímavé příběhy a my se měli rozhodnout, jestli jsou pravdivé nebo ne. Sice se to českého jazyka moc netýkalo, ale nám se hodina líbila. Dějepis vyučoval Vojta Olejník, který si přichystal prezentaci a taky malý kvíz. Hudebku si vyzkoušely Sára a Magda a jejich prezentace o skupině Beatles byla zajímavá se spoustou nových informací, dokonce jsme si zazpívali písničku Let it Be. Bohužel se tato hodina neobešla bez vyrušování některých spolužáků, což bylo nefér vůči holkám. A nakonec hodina výtvarky. Terka Trvalcová nám zadala téma "Myšlenka".
A dojem z celého dne? Mnozí z nás se ponaučili, že i učitelé to nemají jednoduché.
 
3. 3. 2016 | AŤ ŽIJE KARNEVAL!!!
V pátek 19.2. byla naše škola zaplněná spoustou nejrůznějších masek. S heslem hippies „Mír a lásku“ jsem v naší třídě nejdříve přivítala farmáře Káju a Michala, Einsteina Cyrila, chemika Pavla, doktora Martina a studenta z Oxfordu Ondru. Na lavicích posedávaly kočky Kika, Terka, Anetka, Domka a Klárka. Až z dalekého Karibiku připlula pirátka Terka. Potom kolem mě prolítla kouzelnice Magda pronásledována zabijákem Davidem. „Když hrajeme svoji hru v ping pongu, jsme neporazitelní:“ prohlásili hokejisté Vojta a Honza. Celá třída byla pod přísnou kontrolou uvědomělých učitelek Terky a Natky a půvabné hippiesačky Sáry. A na závěr, kde se vzal, tu se vzal, pohádkový dědeček hříbeček Ondra. CINK! Zazvonil zvonec a karnevalu byl konec.
 
7. 2. 2016 | NĚCO O NÁS
„I když je naše domluva ve třídě někdy namáhavá, nakonec vše skvěle zvládneme.“
Když jsem si jako třídní přečetla větu, která byla použita v jednom z příspěvků od dětí, hned mi bylo jasné, že se stane mottem naší třídy. Jak vidíte, už i sami žáci se dokáží zhodnotit a vystihnout práci a atmosféru ve třídě. Přidávám k tomu ještě krátké zhodnocení za 1. pololetí. Chválím za zlepšení práce ve třídě i s kolektivem, zapojení dětí v soutěžích a akcích pořádaných školou (sběrové aktivity, sportovní soutěže, olympiády, konverzační soutěž v Aj atd.). Velkou měrou se všichni podíleli na přípravě vánočního jarmarku a pěkné prezentaci výrobků a v neposlední řadě si dokázali zorganizovat vánoční besídku.
Jen míra akustiky ve třídě je zvýšená, takže v druhém pololetí prosím ztlumit "volume". L. Hýžová


7. 2. 2016 | Barevný týden v naší třídě
Černá, červená, modrá, zelená a bílá byly barvy "Barevného týdne", který vyhlásil Spolek žáků. Největší úspěch v naší třídě ale sklidila barva modrá, v té jsme byli kompletní.
 
7. 2. 2016 | Chemie nás hodně baví!!!
         
7. 2. 2016 | Naše práce v českém jazyce
VÁNOČNÍ ROZJÍMÁNÍ 8.A

Každý má nějaké to tajné vánoční přání, které se někomu dříve či později splní. Já mám taky své vánoční přání. Mám moc ráda Vánoce i předvánoční období, kde v každém okýnku vidíš, jak blikají světýlka. Mnoho lidí ale nevidí krásu Vánoc, protože spěchají, aby bylo vše hotové a vše se stihlo. Zkuste se někdy zastavit, rozhlédnout se kolem sebe a podívat se na tu krásu. V den, na který se všichni tak těšíme, všechno najednou utichne a všichni jsou se svými nejbližšími. Všem přeji, aby prožili Vánoce krásně, byli se svými blízkými a aby se všem vyplnila jejich tajná vánoční přání. Klára Nováková  
Mít kouzelnou knihu, která by splnila každé naše přání, ať už hmotné nebo nehmotné, by bylo prima. Záleží na člověku, kterou možnost by si vybral. Já osobně mám ráda i hmotné dárky, ale ráda dávám i dárky ostatním. Pokud bych si mohla přát věci hmotné, tak bych volila hračky a rozdala je dětem, které si to nemůžou dovolit třeba proto, že jsou chudé. Těm by určitě udělaly radost. No a pro sebe a své blízké, které mám ráda, bych si přála především zdraví a aby se dožili aspoň 100 let, abychom se mohli vídat a zažívat společné chvíle ještě hodně dlouho. Jsou to dárky, které sice nikde nekoupíš ani nezabalíš, ale jsou pro mě hodně důležité. Tereza Ježová  
Přeji si, abychom byli na Štědrý den celá rodina spolu. Aby nikdo nebyl sám, všichni se měli rádi, byli zdraví a užili si Vánoce. Magda Zmeškalová  
V ulicích zní vánoční hudba, všude svítí výzdoba, cesty a domy jsou pokryty sněhem a ze stánků se linou známé vůně. Lidé spěchají, aby stihli na poslední chvíli nakoupit všechny dárky pro své nejbližší. Letos jsem vybrala dárky praktické, ale i pro radost. Vánoční ráno jsme strávili zdobením stromečku, sledováním českých pohádek jako jsou Tři oříšky pro Popelku nebo S čerty nejsou žerty. Štědrovečerní večer jsme prožili klasickým způsobem, večeří a rozbalováním dárků. Ale největším dárkem pro mě bude, když klidné a pohodové Vánoce prožiji se svými nejbližšími.
P.S. Ale když pod stromečkem najdu Iphone, nebudu se vůbec zlobit. Tereza Kutrová  
Dny ubíhaly a pomaličku se blížily Vánoce. Za oknem ještě nebyl sníh, jenom mokrá zem po dešti. Přála jsem si, aby aspoň na Vánoce byly zasněžené domy a bylo všude bílo. Vždy, když jsem ráno vstala, běžela jsem k oknu podívat se, jestli nenasněžilo. Večer jsem ulehala s přáním, aby se zítřejší Štědrý den vydařil a celá rodina byla spolu. Nemohla jsem se dočkat a celou noc se jenom převalovala v posteli. Konečně bylo ráno, vstala jsem a šla k oknu. Pomalu jsem odkryla žaluzie a nemohla uvěřit svým očím. Všechno bylo pokryté sněhem. Nastala ta pravá vánoční atmosféra a já doufala, že takhle povedený bude celý Štědrý den! Aneta Macháčková  
DÁREK
Je to už šest let, co jsme byli pozváni do Německa k mé tetě a strýci na Vánoce a na velkou narozeninovou oslavu. Můj strýc v Německu měl totiž o Vánocích roku 2009 čtyřicet let. Dlouho jsme se domlouvali, co mu asi koupíme. Strýc má spoustu peněz a má prakticky všechno, ale ze všeho nejraději má české cigarety, ale ty jsme mu kupovat nechtěli. Nakonec jsme se domluvili. Celá moje rodina, i babička a děda, jsme 20. prosince odjeli do Německa. Den před Štědrým dnem jsme měli velkou narozeninovou párty. Strýc dostal spoustu skvělých dárků, které ocenil. Ale když dostal náš poslední dárek, vyděsili jsme ho tak, že málem omdlel. Věnovali jsme mu totiž dárkový certifikát na let horkovzdušným balonem se seskokem do brněnské přehrady a následným vylovením zkušeným potápěčem. Aby to nemohl odmítnout, tak jsme zdůraznili, že na dárek se složili všichni a že nás stál hromadu peněz. Věděli jsme, že se strýc ze všeho nejvíc bojí výšek, a tak jsme čekali na jeho reakce. Strýc byl úplně rudý a odešel na balkón, aby si pročistil hlavu a zanesl plíce cigaretou. Mojí mamce ho bylo líto, proto, když se vrátil z balkónu, jsme mu sdělili, že to byl vtip. Strýc měl obrovskou radost a říkal, že to byl jeho nejlepší dárek. Cyril Veverka  
Fotografická a výtvarná soutěž
V listopadu vyhlásil Spolek žáků výtvarnou a fotografickou soutěž na téma podzim. Klárka Nováková z naší třídy se stala vítězkou v kategorii fotografie 2. stupeň. Velká gratulace!
        
Podzim je i u nás ve třídě
Podzimní atmosféra nás zaujala tak, že jsme se vydali ven a zaznamenali tu krásu fotkami. I když naše domluva ve třídě je někdy namáhavá, nakonec jsme to skvěle zvládli. Všichni byli nadšení a s radostí vyběhli ze školy do té krásy. Byla to hezká procházka a moc jsme si ji užili.
NoVyLaMa tým       


15. 11. 2015 | V pondělí 16. 11. budou spojené osmé třídy, výuka bude probíhat podle rozvrhu 8. A. Žáci, kteří se účastní sportovní soutěže "O pohár starosty", se řídí pokyny svých vedoucích.

5. 11. 2015 | Příprava na jarmark
Není pokaždé samozřejmostí, aby se třídní učitel podílel na přípravě výrobků na vánoční jarmark. Letos jsem měla tu možnost stát se na chvíli vyučující výtvarné výchovy nebo pracovních činností. Po téměř třech hodinách stříhání látek, navlékání nití, šití, lepení a dalších jemně motorických činností skládám hold mým kolegyním, které dokáží s dětmi takto pracovat, tvořit s nimi a následně pak jejich výtvory prezentovat. Začátek práce byl opravdu náročný, ale vše se zdárně vyvíjelo a stále ještě vyvíjí. Budeme se těšit na shledání na vánočním jarmarku. L. Hýžová
   
5. 11. 2015 | Děláme prvňáčkům radost!
Naše třída s paní zástupkyní Nedbalovou v pracovních činnostech pomáhala s výrobou „divadýlka“ pro třídu 1.B. Děti ho používají jako pomůcku v hodinách matematiky. NoVyLaMa tým

4. 11. 2015 | Kniha je kamarád
V českém jazyce jsme dostali možnost zúčastnit se soutěže s názvem Kniha je kamarád. Měli jsme zajímavým způsobem doporučit oblíbenou knihu svým vrstvníkům. Vybrané práce byly zaslány do soutěže a porota koncem října vybrala nejlepší práce. O výsledu budeme určitě informovat. Práce žáků sedmých a osmých tříd najdete ve školní fotogalerii.

26. 10. 2015 |
Náš první pokus v chemii dopadl skvĕle! Jsme to ale chemici! NoVyLaMa tým         
11. 10. 2015 |
Děkuji všem žákům, rodičům a ostatním členům rodiny, kteří se zapojili do soutěže ve sběru papíru. I když naše třída skončila na posledním místě, velkou pochvalu si zaslouží 14 dětí, kterým se podařilo nasbírat 673,50 kg papíru.
Další sběrové aktivity pokračují - právě probíhá sběr šípků a kaštanů.
Děkuji za spolupráci. L. Hýžová

Říjnové akce naší třídy:
V pondělí 12. 10. 2015 proběhnou psychologické testy pro přihlášené žáky.
V úterý 13. 10. 2015 v 7.15 žákovský parlament.
Prosím o uhrazení příspěvku SRPDŠ do 16. 11. 2015.
V pátek 23. 10. 2015 proběhne v naší třídě další čtenářská dílna.
A na závěr....PODZIMNÍ PRÁZDNINY od 28.- 30.10.2015.

Fotky z Anglie
 
11. 10. 2015 | Postřehy 8.A z Anglie a Skotska tak, jak je žáci napsali(bez jazykových úprav).
  Magda Zmeškalová
Nejvíce ze všeho se mi líbilo Skotsko, má krásnou přírodu. Obrovský zážitek je z London Eyes, byl vidět celý Londýn. Měli jsme štěstí, když jsme viděli, jak se otevírá Tower Bridge. Bylo skvělé, že jsme jeli metrem. Ve škole jsme mohli nasát tu atmosféru angličtiny. Všude jsme si mohli koupit suvenýry, dobrý byl obchod za 1 libru. Měli jsme zastávky v krásných městech jako jsou York nebo Stratford. Ve Stratfordu se mi líbil dům Williama Shakespeara. V Anglii se mi moc líbilo.

Aneta Macháčková, Dominika Vyňuchalová
V Londýně se nám nejvíc líbilo London Eye. Na kole jsme byli asi 45 minut, jak kolo vyjelo úplně nahoru, tak tam byl nádherný výhled na Londýn a na různé památky napr. Big Ben, hrady atd. Potom jsme sjeli dolů a šli si dál prohlížet Londýn. Večer jsme strávily u rodin. Další den jsme jeli do Skotka, byla tam hezká příroda krásné památky. Nejvíce se nám líbilo v rodině ve Skotsku. Povídali si s náma a všechno nám vysvětlili. Ve Skotsku jsme chodili také dva dny do školy. V rodině na nás byli velice příjemní.

Ondra Stískal
Z výletu se mi nejvíc líbilo hned několik věci. Například Big Ben, nebo London Eye, na kterém jsem se i projel. Byl s tama nádherný výhled. Později ve Skotsku byl také nádherný výhled z Calton Hill. Nádherná byla také zeleno-hnědá skotská příroda. Když jsme byli zpět v Londýně tak byl zajímavý Tower Bridge a Millennium Bridge, protože se tam natáčel můj oblíbený film Harry Potter. Také jídlo tam nebylo špatné. Sice ne moc zdravé, ale chutné. Tak to bylo asi vše, co bych chtěl napsat. Bylo tam nádherně!

Tereza Ježová, Nikola Teplíčková
První den jsme šli na prohlídku Londýna, nejvíc se nám líbilo Londýnské oko. Druhý den jsme jeli do Edinburghu, líbily se nám Skoti, měli sukně a hráli na dudy. Třetí den jsme šli do školy a pak na hrad. Čtvrtý jsme šli také do školy, kde jsme se rozloučily s p. učitelkama a pak jsme šli na prohlídku města. Pátý den jsme přijížděli do Londýna, nejvíc se nám líbil Tower Bridge, měli jsme štěstí, že se zrovna zvedal, potom jsme šli na Millennium Bridge. A podívat se na Katedrálu sv. Pavla v Londýně, kde se vdávala princezna Diana. Po katedrále jsme šli do londýnského metra a jeli jsme k dnešní o2 areně a tam nás čekal autobus.

Honza Sanétrník
Nejvíc se mi líbil Tower Bridge. Líbilo se mi v městské části Londýna. Rozuměl jsem více skotštině. Vyšlo nám hezké počasí. Ochutnávali jsme nová jídla.

Vojta Olejník
Nejvíce se mi líbilo seznámení se s novými lidmi, kteří nám ukázali nové věci. Také se mi velice líbily památky, které jsme viděli např. London Eye. Londýn i Edinburgh se mi celkově velice líbil a chtěl bych se do těchto míst někdy vrátit.

Sára Ondráčková
Největší zážitek bylo London Eye. Z kola šlo vidět opravdu všechno. bylo to fakt nádherné. Viděla jsem Big Ben, Parlament, Tower Bridge atd. Druhý zážitek byl poslední den v Londýně, když se otvíral Tower Bridge. Skotsko bylo taky krásné....možná ještě víc hezčí než Londýn. Rodiny byly taky moc fajn. Mám prostě zážitek na celý život!!

Natka Laholová
Nejvíc se mi líbil Ediburgh. Je to nádherné město, má i nádherné okolí. Ale i Londýn je nádherné město, bydlí v něm spousta lidí. Má nádherné památky jako je třeba London Eye, Westminster, Buckingham Palace. Rodiny, ve kterých jsem byla byly strašně super. Jsem velmi ráda, že jsem mohla jet.

Klára Nováková
V Londýně jsem byla poprvé nebo spíš v Anglii. A moc jsem si to tam užila. Je to tam jiný než u nás, ale líbilo se mi to. Nejvíc se mi líbilo, jak jsme byli na London Eye. Měla jsem Londýn jako na dlani, byl to krásný pohled. Taky jsem ráda, že jsme navštívili i Skotsko. Ve škole se mi taky líbilo, bylo to celkem těžký, ale stálo to za to. Jsem ráda, že jsem do Anglie jela.

David Ducháč
Nebudu zde psát dlouhé romány,jak to mám ve zvyku, ale... stejně se mi asi nejvíc líbilo ve škole, přece jenom učit se s někým rodilým je lepší, ale jinak taky London Eye!
Pavel Brázdil
Nejvíc se mi líbilo Londýnské oko a rodina v Londýně.


26. 9. 2015 |
Konečně nastala ta správná atmosféra a my si mohli v naší první hodině hudební výchovy z plna hrdla zazpívat. Škoda, že jste nemohli slyšet naše pěvecké výkony. Novylama tým   
15. 9. 2015 | Milí rodiče i žáci,
ráda bych popřála všem žákům, aby se jim v novém školním roce dařilo a byl pro ně úspěšný. Rodičům přeji pevné nervy a dostatek trpělivosti. Lenka Hýžová
13. 9. 2015 | Vážení rodiče, zveme vás na třídní schůzky, které se konají ve čtvrtek 17. září od 16.00.
V 17.00 je ve školní jídelně schůzka pro rodiče dětí jedoucích do Skotska.
 
 
Vytvořeno: 2015 |Autor: A. Maťová | Design: J. Sovadníková |  www.3zshol.cz