3. Základní škola Holešov
Třídy - menu  

Naše třída 8. B

Třídní učitelka: Mgr. Petra Stárková
e-mail: starkova@3zshol.cz
tel. : 573 503 149

Rozvrh hodin

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Pondělí Aj M Čj Tv HV      
Úterý M Z F Čj D   VZ  
Středa M Nj/Rj Ch Tv OV      
Čtvrtek Čj F M Aj D Z Tř. h.    
Pátek Čj Nj/Rj M Aj VV Ch      

2. 6. 2016 | Návštěva Úřadu práce v Kroměříži
Stalo se již pravidlem, že žáci osmého ročníku v závěru školního roku navštěvují Úřad práce v Kroměříži. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se třídy 8.A a 8.B vydaly získat rady a tipy do Informačního a poradenského střediska pro volbu povolání. Na úřadu práce nás přivítala Mgr. Lucie Helisová, která žáky upozornila, na co se zaměřit při výběru střední školy nebo učiliště, podle čeho se rozhodovat a seznámila je s kritérii pro přijetí na jednotlivé školy. Některým možná pomohl i počítačový program pro testování profesních předpokladů.
Exkurzi jsme si zpestřili návštěvou Městské policie Kroměříž, kam nás na prohlídku pozvala maminka Michala Fuksy. Od rána nás monitorovala městským kamerovým systémem, aby nám ukázala, co všechno jsou kamery schopné zaznamenat. Někteří z nás tím byli hodně překvapeni. Takže pozor! Mohli jsme si také vyzkoušet neprůstřelnou vestu a posadit se do policejního auta.
Páteční den byl opravdu vydařený.

16. 5. 2016 | V naší třídě jsou i muzikanti

26. 4. 2016 | Výtvarná soutěž
Naše Romanka nádherně kreslí. Paní učitelka Zdráhalová posílá spoustu jejích prací do soutěží. Tentokrát na téma Holešovský zámek. Romi, držíme palce!!!


22. 4. 2016 | Milujeme florbal!

22. 4. 2016 | Naše aprílové paní učitelky angličtiny - DEN NARUBY

16. 3. 2016 | První pomoc v TYMY
Tento projekt probíhal ve spolupráci s Policií ČR a Červeným křížem. Vyzkoušeli jsme si dopravní situace, které mohou nastat, zopakovali pravidla dopravy, vyzkoušeli jsme si za pomocí simulátorů jaké to je být opilý ve dne či v noci nebo dokonce pod vlivem drog. Jak je těžké ovládat své tělo a soustředit se. Zopakovali jsme si základy první pomoci a každý z nás si vyzkoušel umělé dýchání a masáž srdce.

19. 2. 2016 | Den masek v naší třídě

2. 2. 2016 | Pololetní vysvědčení
První pololetí jsme zakončili rozdáváním vysvědčení. A jsme i v novinách!


HEZKÉ PRÁZDNINY !!!!


21. 12. 2015 | Chemické pokusy

15. 11. 2015 | V pondělí 16. 11. budou spojené osmé třídy, výuka bude probíhat podle rozvrhu 8. A. Žáci, kteří se účastní sportovní soutěže "O pohár starosty", se řídí pokyny svých vedoucích.

4. 11. 2015 | Kniha je kamarád
V českém jazyce jsme dostali možnost zúčastnit se soutěže s názvem Kniha je kamarád. Měli jsme zajímavým způsobem doporučit oblíbenou knihu svým vrstvníkům. Vybrané práce byly zaslány do soutěže a porota koncem října vybrala nejlepší práce. O výsledu budeme určitě informovat. Práce žáků sedmých a osmých tříd najdete ve školní fotogalerii.

11. 10. 2015 | Cesta do Velké Británie
V sobotu 26. 9. 2015 jsme vyjeli do Londýna a Edinburghu. Cesta byla dlouhá, nekonečná a únavná.
Když jsme konečně opustili autobus, náš náhradní týdenní obyvák, ulevilo se nám. I když jen na hodinu a půl, protože jsme se plavili přes La Manche na obrovském trajektu. Neuvěřitelné, že tento kanál někdo přeplaval! Ovšem když jsme se blížili k Doverským útesům, už nám vůbec nevadilo, že nás ještě čeká dvouhodinová cesta do Londýna. Věděli jsme, že tady se nám bude líbit.
Po příjezdu do Londýna jsme se vydali na známou atrakci London Eye, obrovské kolo, které jsme znali z mnoha filmů. A teď jsme ho viděli na vlastní oči a věděli, že za pár minut se na něm svezeme. Nádhera! Byl z něho krásný rozhled na celý Londýn, na celé to obrovské město, jehož hranice ani nezahlédnete. Užívali jsme si každou minutu výhledu. Součástí této atrakce byla i návštěva 4D kina. Byly tam skutečně parádní efekty. Ocitli jsme se ve skutečné mlze, sněžilo na nás a cítili jsme nejrůznější vůně. Poté jsme si prohlédli to nejznámější z Londýna - Houses of Parliament a jeho Big Ben. Ten jsme sice neviděli, ale slyšeli jeho příjemný zvuk. Naše mobily a foťáky jsme přiváděli k varu. Buckinghamský palác, Piccadilly Cirkus a jeho slavné reklamy, Trafalgar Square se lvy a fontánami a zpět do Westminsteru. Prostě paráda.
Jak se blížil večer, nervozita trochu stoupala, protože nás čekalo ubytování v rodinách a skutečná angličtina. Zvládli jsme to! I pravý anglický čaj s mlékem k snídani.
Opět jsme nastoupili do autobusu a se zastávkou ve starobylém a zajímavém Yorku, pokračujeme do cíle, do země Williama Wallace, do Skotska a jeho hlavního města Edinburghu. No a hádejte - chlapi tu opravdu chodí v sukních. Teda abychom byli přesní, v kiltech a dudáci vyhrávají téměř na každém rohu tradiční skotské písně. Atmosféra byla úžasná. Edinburgh je krásné město. Jen se skotským přízvukem jsme měli trošku problémy, ale za chviličku jsme si zvykli.
Chodili jsme tady i do školy. Byla to velká zkušenost a když nás dokonce pochválili, že jsme na tom s angličtinou opravdu dobře, moc nás to potěšilo a myslíme si, že i paní učitelky byly na nás hrdé. Hlavně jsme dostali své první certifikáty z angličtiny, kterými se budeme chlubit ještě hodně dlouho.
Ve čtvrtek jsme opustili Skotsko a jeho nádhernou přírodu a zamířili jsme zpět do Londýna. Cestou byla ještě kratičká zastávka ve Stratfordu, rodišti Williama Shakespeara. Ale Londýna jsme se nemohli dočkat, tak se nám tu prvně líbilo. Tentokrát jsme navštívili Greenwich a všichni jsme se fotili na nultém poledníku. Byl to zvláštní pocit mít jednu nohu na východní a druhou na západní polokouli. Svezli jsme se londýnským metrem a zažili na vlastní kůži skutečnou "mačkanici" v dopravní špičce.
Viděli jsme Tower Bridge a měli takové štěstí, že se most otevřel, když potřebovala proplout velká loď. Prý se to jen tak nevidí.
Prošli jsme se po Millenium Bridge ke katedrále svatého Pavla. Tento most není jen tak obyčejný, procházel se po něm i Harry Potter.
No a věřte nebo ne, ani se nám nechtělo zpět k autobusu, který nás vezl zpět domů, do České republiky. Říká se, že je všude dobře, doma nejlíp, ale Británie je země, do které se určitě ještě rádi podíváme.

žáci 8.B (Nikola Vaňharová, Markéta Mušková, Vojtěch Daďa, Lukáš Doležel, Milena Šudřichová, Jana Kvasničková, Tereza Sokolová, Adam Valenta, Filip Krátký, Ondřej Dolníček a Kristýna Vymazalová)
13. 9. 2015 | Vážení rodiče, zveme vás na třídní schůzky, které se konají ve čtvrtek 17. září od 16.00.
V 17.00 je ve školní jídelně schůzka pro rodiče dětí jedoucích do Skotska.
7. 9. 2015 | V úterý 8. září končíme po páté vyučovací hodině, tj. v 12.35. Od středy 9. září je normální výuka podle rozvrhu.
7. 9. 2015 | Odpolední vyučování začíná 15. září. Žáci, kteří nechodí na oběd, budou čekat ve třídě. Začátek odpoledního vyučování je v 13.15.
 
 
Vytvořeno: 2015 |Autor: A. Maťová | Design: J. Sovadníková |  www.3zshol.cz