3. Základní škola Holešov
Třídy - menu
    Archiv - 2016/2017
 

Naše třída 2. B

Třídní učitelka: Mgr. Veronika Obdržálková
e-mail: obdrzalkova@3zshol.cz
tel. : 573 503 141

Rozvrh hodin

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Pondělí PRV Tv M Čj Čj        
Úterý Čj Hv M Čj          
Středa Čj M Vv          
Čtvrtek M Čj Tv Aj Čj        
Pátek M Čj Čj PRV          

19. 6. 2017 | OCHUTNÁVKA OVOCE
V úterý si pro nás připravila firma HAPPY SNACK zajímavý program o ovoci a zelenině. Povídali jsme si, ochutnávali jsme, vyrobili jsme si zeleninový špíz, hádali jsme hádanky, odpovídali na otázky. U vytváření obrázků z ovoce jsme se moc nasmáli a pobavili. Odcházeli jsme s plnými bříšky zdravých dobrot.
           
19. 6. 2017 | VÝLET DO KOVOZOO


Další fotografie z výletu si můžete prohlédnout zde.


19. 6. 2017 | DRAVCI
     
24. 5. 2017 | DEN S POLICIÍ


Další fotky naší třídy si můžete prohlédnout tu: https://goo.gl/photos/cW3wMSmpwGaMFrE6A


12. 5. 2017 | MOJE MAMINKA
Milé, zlaté, krásné, šikovné, trpělivé, pracovité, usměvavé a nejhodnější maminky, přejeme vám k vašemu svátku vše nejlepší.

Když se něco nepovede,
i když zlobím malinko,
máš mě ráda
a já Tebe,
moje zlatá maminko.

              
12. 5. 2017 | DEN EVROPY
Ve středu jsme se vydali na cestu po Evropě. Společně s TYMY jsme poznávali evropské vlajky, naučili jsme se pozdravit španělsky a řecky, povídali jsme si o ekologii a zdravě jsme se hýbali. Na balónku jsme Evropě vypustili přání.

        
8. 5. 2017 | PRŠÍ
Když venku prší a dveře od hřiště o velké přestávce zůstanou zavřené, umíme si o přestávce odpočinout v klidu a bez zlobení. Mezi nejoblíbenější hry patří věž a kvarteto, hrajeme si také s různými figurkami a procvičujeme násobilku.
         NÁSOBÍME, DĚLÍME
           
12. 4. 2017 | VESELÉ VELIKONOCE!!!


11. 4. 2017 | JARO JE TU!
Jaro jsme přivítali jarními výrobky, obrázky, ale i jarní procházkou po okolí školy. Společně jsme pozorovali jarní květiny, rozkvetlé stromy a keře.
        


11. 4. 2017 | POSLEDNÍ PLAVÁNÍ V LETOŠNÍM ROCE
           


1. 3. 2017 | POLICIE
Přišla k nám na návštěvu policie. NE, nic jsme neprovedli! Paní policistka s námi přišla povídat o práci policistů. Z besedy jsme si odnesli nové informace, dozvěděli jsme se odpovědi na všechny naše otázky a pořádně jsme si prohlídli všechny potřeby, které policista při své práci používá. V následující hodině jsme si policii nakreslili a někteří napsali i pár postřehů z besedy.
Filipa zaujaly nejvíce potřeby policisty, nejvíce se mu líbil obušek a terčík pro zastavování aut.
Vendulka a Nelinka Z. se protáhly při policejní hře na "Pravdu a lež".
Julka se dozvěděla, že nemusí mít obavy, když bude potřebovat policii oslovit.
Pavlíka nejvíce zaujala policejní reflexní vesta.
Marťovi se nejvíce líbila policejní uniforma.
           
31. 1. 2017 | V LEDNU
V lednu nám jde práce pěkně od ruky.
V ČESKÉM JAZYCE se učíme o hláskách, poznáme samohlásky, souhlásky i dvojhlásky. Rozdělujeme slova na konci řádku podle slabik. Do slov doplňujeme správně ú a ů.
     

Ve ČTENÍ čteme plynule a pěkně nám jde i práce s hlasem, na konci vět klesáme, umíme správně číst větu tázací i rozkazovací. Příběh o sněhulákovi a havranovi jsme si zahráli v kostýmech. I PSANÍ je pro nás hračka, píšeme krasopisně a soustředěně. Snažíme se neškrtat a nezmizíkovat.
  

V MATEMATICE sčítáme a odčítáme do 100, počítáme i vymýšlíme slovní úlohy, v geometrii rýsujeme přímé čáry a úsečky, na nich vyznačujeme body.

PRVOUKA pro nás na leden připravila učivo o našem těle. Poznáme jeho části, umíme o naše tělo pečovat a chránit ho před nemocí i úrazem.
     

I ve VÝTVARNÉ VÝCHOVĚ a PRACOVNÍCH ČINNOSTECH jsme pilně pracovali. Namalovali jsme rozhovor mezi sněhulákem a havranem, havrana jsme poskládali z papíru. Podle obrázků Josefa Lady jsme si zkusili ilustrovat říkadla.
     

V TĚLESNÉ VÝCHOVĚ běháme, skáčeme, házíme míčem, chodíme po kladině, z můstku vyskočíme na švédskou bednu. Nejvíce nás ale baví PLAVÁNÍ, kde se právě učíme první plavecký styl - znak. Máme rádi i volnou zábavu.
     

Za práci v prvním pololetí si zasloužíme velkou pochvalu!


8. 12. 2016 | JARMARK
Na školním JARMARKU jsme si zahráli na prodavače a nabízeli jsme naše výrobky. Šlo nám to skvěle, skoro všechno jsme prodali.
        
8. 12. 2016 | MIKULÁŠ

Mikuláši, Mikuláši,
sníh se na tvé vousy snáší,
bílé vousy, bílý plášť,
copak pro nás letos máš?

V pondělí jsme měli ve třídě vzácnou návštěvu. Přišel nás navštívit Mikuláš s anděly i čerty. Mikuláš nás pochválil, i Čerti byli hodní, nikoho do pekla neodnesli.
     


3. 12. 2016 | DOPIS JEŽÍŠKOVI 
Vánoce se blíží a abychom se dočkali splnění našich přání, napsali jsme si o ně Ježíškovi do městečka, kde má svoji dílnu - na Boží Dar. Při psaní jsme se moc snažili psát co nejkrásněji, Ježíškovi jsme se krátce představili, nezapomněli jsme poprosit a poděkovat, a každé přání jsme krátce zdůvodnili. Někteří připojili i obrázek. Společně jsme pak dopis odnesli do poštovní schránky a poslali ho do světa. Teď už netrpělivě čekáme na Ježíškovu odpověď.
        


3. 12. 2016 | NETRADIČNÍ PRVOUKA
V pátek jsme zažili netradiční hodinu prvouky. O domácích mazlíčcích jsme si povídali s panem veterinářem přímo u něj v ordinaci. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o tom, jak správně o domácí mazlíčky pečovat, čím je krmit a co dělat, když onemocní. V ordinaci jsme si prohlídli rentgenové snímky psa, pan doktor nám ukázal nástroje, které používá a představil nám domácí mazlíčky, které doma chovají. Nejvíce se nám líbila Keris a Fido, který trpělivě snášel naše nekonečné hlazení. Děkujeme za možnost ordinaci navštívit.
        
1. 12. 2016 | ADVENT
Do té pravé vánoční atmosféry nás vtáhla akce TYMY Vánoce na Hané a Valašsku. Bylo pro nás připraveno vánoční povídání o starých zvycích a tradicích, zazpívali jsme si vánoční koledy, vyrobili jsme si ozdoby, napsali dopis Ježíškovi, v míse si pouštěli světýlka, rozkrojili jsme jablíčko, podívali jsme se, jak se vyrábí adventní věnec a co na něj patří. Také jsme si pochutnali na valašských frgálech a ochutnali voňavý čaj.
              
1. 12. 2016 | HRUŠKY
Z Ovocentra ve Valašském Meziříčí přišla zajímavá zásilka. V bedýnce se ukrývalo 5 odrůd hrušek a balíček křížal. Ve třídě jsme si o hruškách popovídali a zavzpomínali na prvouku, kde jsme se nedávno o ovoci učili. Pak jsme všechny hrušky ochutnali. Nezbyl ani kousíček. MŇAM!
     
1. 11. 2016 | MATEMATIKA
Na šikovné tabuli hrajeme rádi hry. Vyzkoušet si je můžete i doma a tím si procvičit sčítání a odčítání do 20, které se právě učíme. Hry se spustí po kliknutí na barevný odkaz:
hra 1: poskládej součet z čísel v barevných čtverečcích, získej co nejvíc bodů
hra 2: přetáhni výsledek na správný příklad, odkryje se ti obrázek
hra 3: chyť správnou rybu

1. 11. 2016 | HALLOWEEN
Po podzimních prázdninách jsme se probudili do strašidelné školy. Všude kolem byli strašidelní spolužáci, učila nás strašidelná paní učitelka a plnili jsme strašidelné úkoly. Navštívit nás přišli i strašidelní deváťáci, kteří si pro nás připravili strašidelné vyrábění kostlivce. Poslechli jsme si i strašidelnou pohádku o Jackovi.
           


21. 10. 2016 | VYLETĚL SI PYŠNÝ DRAK

Vyletěl si pyšný drak,
vyletěl až do oblak.
Zvysoka se dívá na svět,
strašil by a neví jak!

        


14. 10. 2016 | DEN V PYŽAMU
Dnešní den byl jako ze snu. Po příchodu do školy jsme se převlékli do pyžam, podívali jsme se na VEČERNÍČEK a s plyšákem pod hlavou jsme se uložili ke spánku. Dobrou noc...
Když jsme se na konci vyučování probudili z toho zvláštního snu, nestačili jsme se divit, kolik jsme toho dnes zvládli udělat a naučit se.
        
5. 10. 2016 | DUHA
Sotva, co začala hodina českého jazyka a my usedli ke hře, ozvalo se odkudsi z kruhu: "DUHA!" A opravdu. Za oknem na nás zářila barevná nádhera. Na konci duhy je prý zakopaný hrnec se zlaťáky... ale pro něj jsme se nevydali, vrátili jsme se do kruhu a pokračovali v učení. Za pár minut byla pryč.   
29. 9. 2016 | POHÁDKA O ČERVENÉ KARKULCE
V českém jazyce se učíme o větách. V učení nám pomohla Červená Karkulka. Vymýšleli jsme věty k obrázkům, řadili věty podle děje, věty jsme psali, skládali i lepili. Pohádku jsme si také zahráli a nakreslili. Ke kreslení jsme si poslechli i zazpívali operku o Červené Karkulce od Zdeňka Svěráka.
           
29. 9. 2016 | DEN HRAČEK S FILHARMONIÍ - 23. 9.
V pátek jsme se svátečně ustrojili, kluci oblékli košile, motýlky i kravaty, holky zase sukýnky a šaty. Některé parádnice nezapomněly ani na kabelku. A mohli jsme vyrazit. Kam? No přece na výchovný koncert Filharmonie Bohuslava Martinů do Zlína. Příběh ze života hraček v podání muzikantů a dirigenta Miloše Machka se nám moc líbil. Hudebníkům jsme poděkovali pořádným potleskem.
     
16. 9. 2016 | PRÁZDNINOVÉ DENÍKY
Před prázdninami děti dostaly čistý sešit PRÁZDNINOVÝ DENÍK. Bylo na nich, jak s ním přes prázdniny naloží... Hned v prvních dnech školy se nám deníky sešly plné zážitků... Chválím všechny, kteří lepili, psali, malovali a zaznamenávali své prázdninové příběhy. Deníky se povedly a budou vám památkou na vaše první školní prázdniny. Nahlídněte a zavzpomínejte s námi...
           
5. 9. 2016 | Zase v lavicích...
Po prázdninách jsme se sešli v lavicích naší třídy. Přes prázdniny jsme povyrostli, odpočinuli si, našli nové kamarády, zažili spoustu zážitků a dobrodružství. Načerpali jsme sílu do další práce! V lavicích nám to sluší...
 
 
Vytvořeno: 2015 - 2019 |Autor: A. Maťová | Design: J. Sovadníková |  www.3zshol.cz