3. Základní škola Holešov
Třídy - menu
    Archiv - 2016/2017
 

Naše třída 5. C

Třídní učitelka: Mgr. Gabriela Nováková
e-mail: novakova@3zshol.cz
tel. : 573 503 146

Rozvrh hodin
  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Pondělí Čj M Vl Tv Aj Tř. h.      
Úterý M Čj Inf Vv Vv      
Středa Čj M Vl Hv Čj        
Čtvrtek Čj Čj M Aj        
Pátek M Tv Čj Aj Čj        

27. 6. 2017 |
Skřítek
6. června jsme spolu s 5.A vyrazili na hájenku na výlet s názvem NEŽ SE ROZLOUČÍME. Když jsme přišli na hájenku, hned jsme začali hrát hru, která se jmenovala Šlacha. V další hře jsme měli plnit různé věci např. jsme stříleli z luků. Nakonec se hrála hra Páté kolo. Nejvíce se mi líbilo Páté kolo. V této hře se v dvojcích  obíhala kolečka a podle toho se dostávaly body. Bohužel jsem si hned v prvním kole namohla kotník. Nakonec jsem to zvládla a všichni jsme si pěkně zahráli. Tento den se mi opravdu moc líbil.   Marie Hrabalová  Výlet na Hájenku
Dne 6.6 jsme šli ze třídou na hájenku. Když jsme tam došli, zahráli jsme si úvodní hru ŠLACHA. Poté mnoho dalších zajímavých her. Následoval oběd. Byl výborný. Po obědě jsme si odpočinuli. Odpoledne vedoucí zvolal, že jdeme hrát hru Páté kolo. Hra spočívala v tom, že jsou 4 týmy a bojují proti sobě. Každé kolo mělo svá pravidla. Prostě super nejlepší hra, kterou jsem hrál. Vážně. Nejvíce mě překvapil Tom, protože mě pořád popoháněl, abych běžel rychleji.  Michal Pavelec  Výlet
6.června jsme šli s 5.A.na výlet do Zámecké zahrady.
Byl tam pro nás super program.
Nejvíce se mi líbilo jak jsme stříleli z luku.
Nelíbilo se mi páté kolo.
Byla to tam zábava.
Na konci přišli rodiče a opíkali jsme si špekáčky na ohni.
A pak jsme šli domů.
Tomáš Nikel

Výlet se Skřítkem
Dne 6. června jsme měli se třídou připraven pestrý program plný her na hájence se Skřítkem. Jako rozehřívačku jsme měli vikingskou hru Šlacha. Dále jsme měli např. zámecký víceboj, kde byli různé aktivity a dosáhli jsme jednoho z nejlepších výsledků. Jako úplně poslední hra byla: Páté kolo. Tato hra se mi nejvíc líbila, protože jsme běhali kolem kruhu. Nakonec jsme měli volný čas na hraní svých her. Já jsem hrál schovku. Potom přišli rodiče a opekli jsme si spolu špekáčky. Až všechno skončilo pomalu jsme odcházeli domů. Tento výlet byl super a doporučil bych ho všem.  Ondra Nedbal                                                                     
28. 5. 2017 |
Chcete se v letních měsících příjemně a navíc zdravě osvěžit? Připravte si ovocný salát podle světoznámých šéfkuchařů, kteří za své chutné saláty získali dokonce Michelinskou hvězdu.

Ovocný salát Danka Mazucha
Na přípravu ovocného salátu budeme potřebovat jahody, mandarinku, kompotované třešně, jablko a na ozdobení šlehačku a bílou čokoládu. Nejprve ovoce umyjeme a oloupeme. Potom ho nakrájíme na kostičky a vše dáme do velké misky. Dále nastrouháme půlku bílé čokolády. Druhou půlku si necháme na konec. Jakmile ušleháme šlehačku, můžeme servírovat. Salát rozdělíme do mističek nebo pohárků, polijeme šlehačkou, kterou posypeme nastrouhanou bílou čokoládou. Nakonec kousky té druhé půlky čokolády vsadíme do šlehačky, aby celý pohár ozdobila.

Tropický salát Ondry Nedbala
Na přípravu budeme potřebovat 1 jablko, 2 hrušky, 3 kiwi, 2 blumy, hrozny, jahody, kompotovaný ananas a broskve, 2 pomeranče, maliny ,med a skořici. Nejprve důkladně omyjeme všechno ovoce. Oloupeme pomeranče, kiwi a odpeckujeme blumy. Všechno ovoce kromě malin nakrájíme na malé kostky. Ovoce postupně vkládáme do mísy. Přidáme trochu medu. Nakonec přisypeme skořici a pořádně promícháme. Můžeme servírovat ozdobené čerstvou mátou. Přeji dobrou chuť!

Mrkvovo-jablkový salát Bereniky Vrlové
Na ovocný salát budeme potřebovat 5 jablek, 6 mrkví, skořicový cukr, 2 smetany, moučkový cukr, sušené brusinky, mandle, struhadlo, mísu a šlehač. Nejprve důkladně omyjeme jablka a mrkve. Poté na jemno nastrouháme a dáme do mísy. Přidáme skořicový cukr, mandle a brusinky. Vše promícháme. Šlehačku připravíme tak, že do hodně hluboké nádoby nalijeme obě smetany a přisypeme 1 polévkovou lžíci moučkového cukru. Salát naservírujeme do misek a ozdobíme šlehačkou. Na vrch můžeme položit dva lístečky máty.

Všechny fotky z přípravy salátů si můžete prohlédnout zde.
8. 5. 2017 |
"Hodně štěstí, zdraví...." zazpívali jsme naší paní učitelce k jejím narozeninám a trochu jsme to s ní i oslavili. 

Paní učitelko, všechno nejlepší, hodně štěstí, zdraví a spokojenosti doma i ve škole!
Žáci 5.C 

Oslavu jsme si moc užili, dort byl vynikající. Děkuji žákům i rodičům. GN.
  
2. 5. 2017 | MÁME RÁDI ČESKO
V pátek 28. 4. 2017 se třídou vybraní zástupci zúčastnili soutěže v TYMY  - Máme rádi Česko. Žáci soutěžili nejen ve znalostech o České republice. Každá skupinka musela hlavně spolupracovat, trošku riskovat a hlavně představit společně předem připravenou prezentaci, která nesměla být delší než 3 minuty. Družstvo naší třídy si nacvičilo reklamu cestovní kanceláře "I love Česko" na poznávací zájezd po Zlínském kraji. Celý měsíc jsme pilně zkoušeli. A vyplatilo se. Vyhráli jsme 1. místo.
Děkujeme za příkladnou reprezentaci.
       

Video z naší prezentace o Zlínském kraji si můžete prohlédnout zde. Fotky z TYMY od paní Polišenské si můžete prohlédnout zde.
14. 4. 2017 | Pěkně barevné Velikonoce přejí žáci z 5.C a třídní učitelka G. Nováková.


29. 3. 2017 | Den otevřených dveří
  
20. 3. 2017 | Věže ze špejlí a z provázků
​V hodině pracovních činností jsme se rozdělili do libovolných skupin a dostali za úkol postavit nejvyšší možnou věž pomocí špejlí a provázků. Nebylo to vůbec nic jednoduchého. Museli jsme se domlouvat na postupu, navzájem spolupracovat, pomáhat si a hlavně vše stihnout za pouhopouhou půlhodinku.
Nejdůležitější bylo, že věž měla po skončení času stát, aby se dala změřit. Nejvyšší věž sestavila děvčata. Vsadila na pevné základy a jejich věž dosáhla výšky 107 cm. Další dvě skupinky mladých stavitelů se umístily o fous po sobě. Rozhodovaly centimetry. Jen jedna skupina přecenila svou stavbu, podcenila dobrý základ a věž se v momentě ukončení zhroutila. Naštěstí se hoši poučili z chyb a těší se na nějaké své příští věže...
Ještě u oběda probíhala vášnivá diskuze o zážitcích ze stavění.
     
20. 3. 2017 | Velká gratulace žákovi naší třídy
Vojta naši třídu i školu velmi úspěšně reprezentoval na recitační soutěži v TYMY - Svátku poezie. Děkujeme a blahopřejeme!!


20. 3. 2017 | Čas - v pracovních činnostech
     
2. 3. 2017 | Literární soutěž na téma ČAS - naše soutěžní příspěvky

1. 3. 2017 | Exkurze v Planetáriu v Brně - slovem i obrazem
         


1. 2. 2017 |
5. C oslavila pololetní vysvědčení na ledu a bruslení pak zakončili nemilosrdnou koulovačkou.
     

Andílci z 5. C vzkazují... Andílci???


22. 12. 2016 | Den národů
​Děkujeme třídě 8. B za milou a zajímavou prezentaci​ o vánočních svátcích ve Francii. Děkujeme žákům i paní učitelce Jitce Šťastné.
     
21. 12. 2016 | Prohlídka betlémů na zámku


7. 12. 2016 | Vánoční jarmark​
​Stánek 5. C byl zaplněn vánočními výrobky nejen od žáků, ale i od maminek, které nám s přípravou pomohly. Skoro vše se díky Vám - rodiče, prarodiče, příbuzní a známí - prodalo​. Děkujeme paní Sklenářové za perníkové svícny, paní Šínové za perníkové ozdoby, paní Grygerové za zdravé perníčky, paní Bakalíkové za milé andílky a paní Darmovzalové za voňavé levandulové pytlíky.

Přejeme Vám požehnané Vánoce.

         
7. 12. 2016 | Reklama
Navštívili jsem světoznámý Veletrh nových nápadů s novinkami, které ještě svět nezažil!!
Věci, které zdánlivě nepotřebujete nebo si jich ani nevšímáte, umíme zpracovat, zabalit a prodat.
Vyzkoušejte naše horké novinky na trhu!

Všechny naše úžasné reklamy si můžete prohlédnout zde.
2. 11. 2016 | SLOH  V  5. C
V hodinách slohu jsme dostali těžký úkol. Vymýšleli jsme krátký příběh a mohli jsme použít pouze slova začínající jedním vybraným písmenem.
Tak třeba na P:
Pekař Petr pekl preclíky, protože pan Prokop pořádal párty. Párty pokračovala písničkami. Prokop podával párky s pečivem, pilo se pivo. Pan prokop poděkoval. Pozdě po půlnoci párty přestala. (autor: Marie Hrabalová)

Pytlák Pepa pracoval pod Prahou. Po poledni poslal panovník Pandalf pytláka Pepu pro pytel pastí, protože potřeboval pochytat plno potkanů. Potkani požrali Pandalfovi plno prasat. Prasata přežila. (autor: Michal Pavelec)

Pan Pepa pil pivo, protože požil plno preclíků pekaře Petra. Pekař Petr peče pálivé preclíky. Praděda plnil pekařské povinnosti. Praděda, Petr pekli preclíky pospolu. Preclíky pak prodávali po pětikorunách. (autor: Eliška Olejníková)

Nebo na B:
​Bagrista Bořivoj Beránek bydlel blízko Brna. Byt byl babičky Bořivoje. Babička Běta budí Bořivoje. Bořivoj běduje: "Bídná brigáda!" Babička balí bábovku. "Bořivoji, běž bagrovat!" Bořivoj bere bábovku , batoh. Bagr byl béžové barvy. Bořivoj bručí: "Brzy budu bohatý." Bude budovat bazén blízko baráku boháče Bílka. Bílek byl bankéř. Bořivojův bagr brumlal brum brum. Bude bouře bručel Bořivoj, bude bláto. Bazén bude báječný. Bankéř Bílek blahopřeje Bořivojovi. (autor: Ondřej Nedbal​​)

16. 10. 2016 | Pyžamový den - 14. října 2016
Ráno jsme si trošku přispali, ale když nás paní učitelka probudila, hned jsme vesele vyskočili a pustili se do práce.
  


4. 10. 2016 | PODZIM
     
4. 10. 2016 | O PRÁZDNINÁCH JSME NEJEZDILI JENOM PRSTEM PO MAPĚ
O prázdninách jsem byla u tety. Nebylo moc hezky, a tak jsme většinu času strávili doma. Taky jsme chodili na zahradu nebo na pole. Jednou nás teta poslala na výpravu k myslivecké chatě do lesa. Půl cesty jsme šli po poli. Hrozně jsme se báli, protože bylo slyšet lehké dunění. A v tom se to stalo! Uslyšeli jsme praskání větviček. Všichni, já, bratr, sestřenice i bratranec jsme vykřikli a utíkali jsme jako o život. Zastavili jsme se až na samém začátku lesa. Bratranec řekl, že tam kde znělo to praskání, se něco hýbe. Podívali jsme se dalekohledem a vyděsili jsme se ještě víc. Stál tam divočák. Začali jsme utíkat a do toho křičet: divočák! Divočák! Doběhli jsme až domů k tetě, a když jsme jí to převyprávěli řekla, že jsme stejně hrdinové, když jsme šli dál i přes to dunění. A já si myslím totéž. Marie Hrabalová     
 
 
Vytvořeno: 2015 - 2019 |Autor: A. Maťová | Design: J. Sovadníková |  www.3zshol.cz