3. Základní škola Holešov
ŠKOLNÍ PROJEKT Spojení projektů „Ovoce a zelenina do škol“ a „Mléko do škol“ pod společný projekt s názvem „ŠKOLNÍ PROJEKT“ schválila vláda 8. 3. 2017. Vládní nařízení č. 74/2017 Sb. je platné od 15. 3. 2017 a zavádí změny od školního roku 2017/2018.
NOVINKOU je, že na veškeré dotované produkty – ovoce, zelenina a nově také neochucené mléko a neochucené mléčné výrobky - budou mít nárok všechny děti základních škol, tzn. žáci 1 .- 9. ročníku.

ZDARMA bude ovoce, zelenina, ovocné šťávy, ovocné pyré. ZDARMA budou žáci dostávat také neochucené mléko a neochucené mléčné výrobky (např. jogurt, sýr, tvaroh). Dodávku ovoce, zeleniny i mléčných výrobků pro jednotlivé třídy směřujeme vždy na středu tak, aby si žáci mohli ovoce, zeleninu či mléčné výrobky sníst během svačinové přestávky 8.40 – 8. 55 hodin.

Od loňského školního roku si děti mohou zahrát také novou vědomostní hru KOZEL OVOZEL. Děti pomáhají kozlovi s jeho zahrádkou, dozví se zajímavosti o ovoci a zelenině. Sázejí stromy nebo rajčátka, trhají šťavnaté plody a vezou si je do své základní školy v zábavné minihře. Sbírají odznaky a bojují s ostatními školami o prvenství v žebříčku. 

Zajímavé informace o ovoci a zelenině i jednoduché recepty najdete na stránkách projektu.

Ochucené mléčné výrobky si budou moci i nadále zájemci zakoupit za sníženou cenu v automatu u školní jídelny.
 
Vytvořeno: 2015 | Všechna práva vyhrazena | Web: A. Maťová | Design: J. Sovadníková |  www.3zshol.cz