3. Základní škola Holešov
Děti zdobily vánoční strom pro zvířátka Úterním mrazivým ránem se vydalo 22 děvčat a chlapců z 1. C spolu s paní vychovatelkou Budišovou a paní učitelkou Rossmannovou na vlakové nádraží, aby odsud odjeli směr Jankovice.
Cesta vlakem uběhla velmi rychle a děti plné očekávání vystoupily na vlakové zastávce, kde na ně čekal jeden z myslivců Mysliveckého sdružení Jankovice se svými dvěma psy.
Děti se nejdříve ostýchaly, ale po krátkém představení našeho průvodce a jeho pejsků, se vydaly do blízkého lesa. Jejich cílem bylo najít vhodný stromeček, který chtěly ozdobit dobrotami pro zvířátka a ptáky.
Namrzlá tráva a kaluže nám křupaly pod nohama. Cesta mrazivým lesem s hledáním vhodného stromku byla jedním velkým dobrodružstvím. Jeden strom byl velký, jiný zase měl málo větví, další byl příliž nízký. Po dlouhém hledání jsem objevili porost smrků, který přímo vyzýval k tomu, abychom právě tady nazdobili zvířatům jejich vánoční stromeček.
Děti si z domova ve svých batůžcích vezly jablíčka, lojové koule, mrkev, tvrdý chleba, kukuřičné klasy a také řetěz z burských ořechů, který spolu navlékaly ve školní družině. Dobrot bylo tolik, že nakonec nezůstal nazdobený jen jeden strom, ale hned čtyři.
Zima nám pořádně zalézala za nehty a tak jsme se vydali lesní cestou zpět do Jankovic, kde na nás čekal v místním „muzeu“ horký čaj a svačina. V příjemně vytopené starobylé světnici jsme naplnili bříška dobrotami od maminek a sladkostmi od myslivců. Zazpívali spoustu písniček, přednesli jsme naši vánoční besídku. Myslivec pan Petr Krumpolc dětem vyprávěl o vysoké zvěři, vyzkoušel je ze znalostí zvířat z mysliveckého kalendáře. Paní vychovatelka vyprávěla o vánočních zvycích a tradicích.
Dopoledne nám rychle utíkalo a všem se nám moc líbilo. Cestou vlakem zpět do Holešova jsme naplněni dojmy z krásného dopoledne vyprávěli své zážitky všem spolucestujícím ve vlaku. Děkujeme MS Jankovice za pozvání a příjemnou akci, kterou pro nás připravili.
Jana Budišová, vychovatelka školní družiny 

Fotografie najdete ve školní fotogalerii.

 
Vytvořeno: 2015 | Všechna práva vyhrazena | Web: A. Maťová | Design: J. Sovadníková |  Capsa | Zaměstnanecký e-mail |  www.3zshol.cz