3. Základní škola Holešov
Pomůcky pro nový školní rok Vážení rodiče,
uvědomujeme si, že mnoho z vás se již nyní snaží zajistit pomůcky pro své děti na nový školní rok. Proto pro vás máme následující informace.

Rodiče budoucích prváků byli seznámeni s pomůckami a školními potřebami na informační schůzce v červnu, případně jim budou informace předány v prvním školním dnu.

Pro žáky 1. stupně zajišťují sešity a některé pomůcky paní učitelky třídní, pokud se tak domluvily s rodiči před prázdninami.

Prosíme tedy rodiče, aby počkali s nákupem sešitů a pomůcek na konec srpna. V posledním srpnovém týdnu (26. - 30. 8.) všechny potřebné informace zveřejníme.

Co žáci určitě budou potřebovat a s nákupem nemusíte váhat?
- aktovka nebo školní batoh, pouzdro + základní psací potřeby
- krabička na svačinu, vhodná láhev na pití
- přezůvky (anatomicky i hygienicky vyhovující), pytlík - taška na přezůvky (i žáci 2. stupně!!!)
- tělocvičný úbor (tričko, kraťasy, mikinu na ven, sportovní obuv do tělocvičny i na ven, od podzimu pak do školního bazénu plavky, plav. čepici)
- obaly na učebnice, které již máte doma

Malá nápověda pro pilné rodiče:
- zejména na prvním stupni je potřeba mnoho různých typů sešitů, proto NIC nekupujte dopředu bez konkrétních informací
- na druhém stupni se používají hlavně malé nelinkované sešity (řada 520...), malé linkované sešity (řada 524...) a velké nelinkované sešity (řada 420...)
- od sedmé třídy se předpokládá podobný typ sešitů, jaké používali žáci v předchozím školním roce
- rýsovací pomůcky (kružítko, úhloměr, šablonu tech. písma, trojúhelníky) je možné používat dále, pokud jsou od loňska zachovalé, totéž platí i pro potřeby do výtvarné výchovy
- kalkulačky žákům 8. a 9. ročníku půjčujeme ve škole - nekupujte!!!
- nekupujte levné neznačkové pomůcky (většinou nevydrží, jsou méně kvalitní případně i nepoužitelné)
- prosíme, nepodepisujte žádné sešity dopředu

Všechny konkrétní informace uvedeme v posledním srpnovém týdnu, případně upřesní žákům vyučující v úvodních hodinách. Všem rodičům děkujeme za pochopení.
 
Vytvořeno: 2015 | Všechna práva vyhrazena | Web: A. Maťová | Design: J. Sovadníková |  Capsa | Zaměstnanecký e-mail |  www.3zshol.cz