3. Základní škola Holešov
Třídy - menu
    Archiv - 2015/2016
 

Naše třída 4. B

Třídní učitelka: Mgr. Pavla Řezníčková
e-mail: reznickova@3zshol.cz
tel. : 573 503 142

Rozvrh hodin

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Pondělí M Čj Hv Aj Tř. h.      
Úterý Čj M Vl Tv Čj        
Středa M Čj Čj Aj        
Čtvrtek Aj M Vl Tv Čj        
Pátek M Čj Čj Vv        

26. 6. 2016 | Výtvarná výchova - Ilustrace podle předlohy (voskový pastel, barva)
    
21. 6. 2016 | Co jsme dělali v červnu?

ZBRAŠOVSKÉ ARAGONITOVÉ JESKYNĚ
Zbrašovské aragonitové jeskyně se nacházejí v oblasti Hranického krasu v lázeňském městečku Teplice nad Bečvou v masivu hřebene Maleník, jenž je jedním z podcelků Podbeskydské vrchoviny. Zbrašovské aragonitové jeskyně byly objeveny r. 1912 při těžebních pracích. Zbrašovské aragonitové jeskyně jsou nejteplejšími jeskyněmi v České republice. Průměrná teplota vzdzuchu je v rozmezí 14° C - 16°C. V blízkosti jeskyní se nachází Hranická propast, se kterou Zbrašovské aragonitové jeskyně vývojově souvisí. Hranická propast je nejhlubší známou propastí střední Evropy.
           ČESKÝ JAZYK - SLOHOVÉ CVIČENÍ NA TÉMA DOPIS SPOLUŽÁKOVI O ŠKOLNÍM VÝLETĚ DO TEPLIC NAD BEČVOU.
Ahoj Tamaro,
předem mého dopisu Tě moc zdravím. Chtěla bych Ti napsat o školním výletě, na který jsme jeli v pátek 3. června. Navštívili jsme Zbrašovské aragonitové jeskyně, které se nachází v lázních Teplice nad Bečvou. V jeskyni se mi líbilo, byly tam stalagtity a stalagmity. V některých místech jeskyně se vyskytovalo mnoho oxidu uhličitého, proto jsme do těchto míst nemohli jít. Po prohlídce jsme měli možnost si zakoupit suvenýry a ochutnat minerální vodu. Už se těším na prázdniny a na setkání s Tebou.
Simona

Milá Tamaro,
v úvodu mého dopisu Tě srdečně zdravím. Minulý týden jsem byla na školním výletě v Teplicích nad Bečvou ve Zbrašovských jeskyních. V jeskyni se mi to moc líbilo. Zajímavé bylo, když se tam úplně zhaslo a byla tma tmoucí. Pěkná byla Koblihová síň, kde vše vypadalo jako pocukrované koblihy. Hned jsem na koblížky dostala chuť. Naštěstí jsme si tam pak mohli zakoupit nějaké dobroty. Už teď se těším na příští výlet.
Měj se hezky,
zdraví Lucie

Milá Romano,
v úvodu mého dopisu Tě zdravím. Dne 3. 6. 2016 jsme byli na výletě v Zbrašovských aragonitových jeskyních. Bylo to tam moc hezké, ale byla tam docela zima. Paní průvodkyně nám vyprávěla, jak vlastně jeskyně vznikly. Bylo to zajímavé povídání. Dozvěděli jsme se, že dole v jeskyních je oxid uhličitý a proto se tam nesmí chodit. Také tam byla socha svatého Antonína, kterého jsme si mohli všichni pohladit a přát si nějaké přání. Každý, kdo si něco přál, hodil do jezírka pod námi minci. Těším se, až si budu užívat volno o prázdninách, pojedeme s rodiči do Chorvatska.
S pozdravem
Zuzka

5. 6. 2016 | Testy pro cyklisty na Dopravním hřišti v Kroměříži
Ve školní fotogalerii najdete fotky, které jsme pořídili na Dopravním hřišti v Kroměříži, kde jsme dělali testy. Dostali jsme řidičáky a na kole už můžeme jezdit i sami. ALE podle pravidel!!!!

30. 5. 2016 |Naše práce a akce v květnu
Český jazyk
Děti ve skupinkách určovaly vzory rodu středního, ženského a mužského.
           Anglický jazyk
Dne 12. května proběhla konverzační soutěž, kde Zuzka Macůrková obsadila 4. místo.
  V pracovních činnostech si děti vystřihly obrázek známé osobnosti a anglicky ji popsaly.   Výtvarná výchova
Erby měst - voskový pastel, fix
     Ovocné stromy na jaře (temperová barva)
     Dne 25. května jsme navštívili TYMY centru akci Tonda Obal. Tato akce se zaměřuje na zvýšení povědomí o správném třídění a recyklaci odpadu. Třídění odpadu je dobrý návyk, který by měly děti získávat a osvojit si již od útlého věku. Tato akce se dětem velmi líbila.
    
2. 5. 2016 | Naše práce a akce v dubnu
1. dubna proběhl v naší třídě "Den naruby". Chtěla bych pochválit Viktorku Horvátovou a Lucku Krajčovou za perfektní přípravu vyučovací hodiny.
     11. dubna jsme navštívili výstavu na holešovském zámku "Chytrá hračka"
        V dubnu proběhla matematická soutěž "Klokánek". Chválím za výbornou reprezentaci třídy Julii Jarkovskou (1. místo), Dominika Nedbala (4. místo) a Simonu Kutrovou (9. místo).

Český jazyk, literatura - Básničky na téma Jaro
Jaro
Jaro, jaro už je tady,
přišlo i k nám do zahrady.
Květiny už krásně voní,
motýlci se spolu honí.
Ptáčci krásně zpívají,
všichni jaro vítají.
J. Jarkovská

                   Jarní
Květina Petrklíč otevírá k jaru klíč,
roste taky sněženka a na louce fialka.
K. Šálený
Jaro
Dnes nám přišlo jaro,
sluníčko už svítí,
za domečkem na stráni
kvete luční kvítí.
Sněženky i petrklíče
vesele si kvetou,
rádi se tu procházíme,
nožky se nám pletou.
M. Polášková
                   Sněženka
Když první jarní sluníčko
zasvítí jen maličko,
vyroste sněženka bílá,
krásná jak malá víla.
Každý má hned hezčí den,
když sněženka zdobí zem.
L. Krajčová


Pracovní činnosti - práce se stavebnicí
       
Vlastivěda (dějiny)
V hodině si děti vyzkoušely slovanské písmo hlaholici
 
Výtvarná výchova
Řazení teplých barev
  Středověký hrad (křída a temperová barva)
  Čeští panovníci a Anežka Česká - portrét (voskový pastel, fix)
  Tulipán (voskový pastel)
    
16. 3. 2016 | Březen v naší třídě
Ve školní keramické dílně si děti vyráběly velikonoční dekorace
     V matematice rýsujeme kružnici, čtverec, obdélník a trojúhelník
     Výtvarná výchova - pravěk (spojení VV + vlastivěda) + portrét spolužáka      Pracovní činnosti - miska s ovocem (koláž)
  Pracovní činnosti - ve školní kuchyňce jsme si připravili dobroty na velikonoční stůl (ovocné poháry, ovocné mísy)
     Dopravní výchova v naší třídě
    
21. 2. 2016 | Den masek v naší škole i v naší třídě
 
21. 2. 2016 | Únor je u konce, tak se podívejte, co jsme dělali:

ČJ - sloh: Můj kamarád
Moje kamarádka se jmenuje Simonka. Je moc pracovitá. Pomáhá mi, když něco nevím. Je vyšší než já a je jí 10 let. Je chytřejší než já, ale to mi nevadí. Bydlí v bytě v Holešově.Dominik Nedbal 
Moje kamarádka se jmenuje Tamara Janečková. Má zelenohnědé oči a dlouhé světlé vlasy. Je mojí spolužačkou už od 3. třídy a také spolu sedíme v lavici. V březnu jí bude 10 let. Její nejoblíbenější zvíře je kůň. Doma mají také hodně zvířat. Její nejoblíbenější barvy jsou fialová a zelená. Po vyučování navštěvuje gymnastický a výtvarný kroužek. Je spolehlivá a upřímná, prostě dobrá kamarádka.Simona Kutrová 
Moje kamarádka je moc hodná. Když chci ve škole v něčem poradit, tak nikdy neodmítne pomoc. Jmenuje se Julie Jarkovská. Má takové oříškové vlasy a hnědé oči. Moc dobře jezdí na koních. Máme spoustu společných zájmů. Moc pěkně kreslí koně.Viktorie Horváthová 
Můj kamarád se jmenuje Kryštof. Velmi rád hraje tenis a umí dobře plavat. je to můj spolužák a sedíme spolu v jedné lavici. Navzájem si pomáháme a radíme. Užijeme si spolu hodně legrace. Doufám, že spolu budeme kamarádit ještě dlouho.Aleš Karol  Výtvarná výchova - zimní stromy (pastelové křídy)
  Pracovní činnosti - zimní čepice a krmítko
   
23. 1. 2016 | Český jazyk
V českém jazyce (sloh) jsme si zadali téma: Popis pracovního postupu. Velmi mě překvapilo, že většina chlapců si vybrala vaření nebo pečení nějakého pokrmu. A naopak některá děvčata si vybrala popis pracovního postupu při výrobě ptačího krmítka.

Krmítko.
Rozhodla jsme se pro výrobu ptačího krmítka, protože je zima a ptáci nemají co jíst. Na výrobu krmítka budu potřebovat: desku, tužku, metr, kladivo, hřebíky, pilu a plastový kelímek. Na připravenou desku si pomocí metru a tužky označím dané míry a pomocí pilky nařežu délku desky. Dvě nařezané desky pomocí kladiva a hřebíku spojím do tvaru střechy a další dvě desky spojím do písmene „L“. Pak tvar střechy připevníme k tvaru „L“. Na spodní část tvaru „L“ připevníme plastový kelímek, který nám poslouží jako násypka na zrní. Krmítko připevníme na strom a nasypeme zrní. Krmítko se mi podařilo a už se těším, jak do něj nasypeme zrní a budeme se za oknem dívat na ptáčky se svým mladším bratrem. Tamara Janečková

Tyčinky z listového těsta.
Suroviny: listové těsto, kmín, sůl, vajíčko. Rozválíme těsto do obdélníkového tvaru a rozřízneme rádýlkem na tenké proužky. Proužky rozložíme na plech vyložený pečícím papírem. Každý proužek pomašlujeme vajíčkem, posypeme solí, kmínem nebo mákem. Rozehřejeme troubu na 200 °C a pečeme asi 20 minut. Dobrou chuť. Adam Brázdil

23. 1. 2016 | V literární výchově jsme si četli pohádku o Krakonošovi. Ve výtvarné výchově jsme si Krakonoše nakreslili. Dětem se moc povedl.
    Výtvarná výchova – sněhuláci (barva voskový pastel)
  Přírodověda – jak pomáháme zvířátkům v zimě
  V přírodovědě jsme se začali učit o neživé přírodě. Děti pracovaly s projektem neživé přírody.
    Pracovní činnosti – maska na karneval
  Vlastivěda – Ve vlastivědě jsme se učili o Praze a ve výtvarné výchově děti nakreslily Petřínskou rozhlednu (pastel, fix)
  V třídnické hodině jsme se věnovali dopravní výchově. Zopakovali jsme si dopravní značky a pustili jsme si výukový film „Cyklista“.
   
21. 12. 2015 | Bez čeho si nedovedu představit Vánoce.

Já si nedovedu představit Vánoce bez uklizeného a nazdobeného domu. Máme krásně nazdobený jídelní stůl. V misce s vodou plavou svíčky. Máme osvětlený dům vánočními světly. Večer zapalujeme prskavky a jsme rádi, že jsme všichni pohromadě. Posloucháme vánoční koledy. Tamara Janečková 
Vánoce si nedovedu představit bez voňavého cukroví a adventního věnce. Na Štědrý den chodíme na hřbitov, zapálit svíčky. Zastavíme se v kostele pro betlémské světlo. Na večeři chodíme s maminkou k dědovi a babičce, kde si pouštíme lodičky ze skořápek od ořechů. Simona Kutrová 
K Vánocům patří, když jsme všichni pohromadě. Nedovedu si představit, že bych na Vánoce byla sama bez maminky a sestry Barunky. S nimi jsou Vánoce nejlepší. Už se těším na společnou vánoční pohodu. Julie Jarkovská 
7. 12. 2015 | Poděkování
Děkuji všem maminkám za upečení krásných a moc dobrých perníčků na náš Vánoční jarmark.
Pavla Řezníčková

5. 12. 2015 | Zprávy z naší třídy
Ve výtvarné výchově jsme namalovali náš zážitek z návštěvy dopravního hřiště v Kroměříži
  Ulice.
  Vyráběli jsme pro Jarmark
    Vlastivědu jsme si spojili s pracovními činnostmi. Děti vystřihly mapu ČR, vyznačily kraje ČR a jejich hlavní města.
  V pátek 4. prosince nás navštívil Mikuláš s anděly a čerty
 
12. 11. 2015 | Dopravní výchova - dopravní hřiště v Kroměříži
Fotografie čtvrtých tříd z návštěvy dopravního hřiště najdete ve školní fotogalerii.
25. 10. 2015 | Informace pro rodiče a žáky.

Dne 4. 11. 2015 pojedou žáci tříd 4. A a 4. B na dopravní hřiště do Kroměříže.
Sraz v 7.30 hod. v aule školy, odjezd 7.40 hod.

Žáci si vezmou:
- sportovní oblečení
- přilbu na kolo (pokud mají)
- svačinu, pití
- přezůvky, psací potřeby
Návrat do školy 12.30 hod., obědvat budou děti ve škole.
Pavla Řezníčková - třídní učitelka. 
27. 10. 2015 | Výuka v říjnu - jak se nám dařilo?
Výtvarná výchova - co nosí žák 4. třídy v hlavě
  Vlastivěda - práce s mapou, kraje ČR, krajská města, povrch ČR, světové strany, buzoly, kompasy.   Český jazyk, čtení - pohádka, pohádková postava, nadpřirozené bytosti.
                        sloh - zábavnou formou popis čarodějnice.
  Výtvarná výchova - barvy podzimu, listy (fix, voskový pastel)
  Pracovní činnosti - soutěž ve výrobě nejhezčího papírového draka
 
27. 9. 2015 | Evropský den bez aut
Žáci čtvrtých ročníků se zúčastnili programu připraveného TYMY Holešov k evropskému Dnu bez aut, který se konal 22. září.
Fotografie ve fotogalerii zde.
26. 9. 2015 |
V přírodovědě jsme se učili o živé a neživé přírodě, řekli jsme si co je ekologie, ekosystém, fotosyntéza.
 
26. 9. 2015 |
Ve výtvarné výchově jsme malovali slunečnice - připomínku léta.

13. 9. 2015 | Vážení rodiče, zveme vás na třídní schůzky, které se konají ve čtvrtek 17. září od 16.00.
 
Vytvořeno: 2015 - 2019 |Autor: A. Maťová | Design: J. Sovadníková |  www.3zshol.cz