3. Základní škola Holešov
Družina - menu  
Akce školní družiny ve školním roce 2015/2016 - archiv Návštěva u Rektoříků - 2. oddělení ŠD


Fotografie z naší návštěvy najdete ve školní fotogalerii.


Závody na koloběžkách Další tradiční akce školních družin proběhla 21. 6. 2016 na hřišti školy. Děti si mohly porovnat své síly s ostatními kamarády při jízdě na koloběžkách. Všechny děti, které se závodu zúčastnily, se snažily projet danou trať co nejrychleji. Nechyběla ani sladká odměna pro každého závodníka. Vítězům gratulujeme!
Již se těšíme na další ročník závodu.
Vychovatelky ŠD                  
Slavnostní pasování prváčků na čtenáře Městská knihovna Holešov uspořádala v rámci projektu „Už jsem čtenář – Knížka pro prváčka“ slavnostní pasování prváčků v zámecké sala terreně. Pasování se zúčastnili všichni prváčci, kteří se uvedli krátkým vystoupením se svojí paní učitelkou. Děti byly pasované rytířem a panem hrabětem na čtenáře. Byl jim předán odznak „Už jsem čtenář“ a kniha Knihožrout, která byla pro tento účel vytištěna. Děti si odnesly krásný zážitek a pocit, že zvládly úspěšně svůj první školní rok.
Vychovatelky ŠD            
Hrajeme si s Debrujáry Zábavná pokusohraní, Den Země, Sázení stromu či Bublinohraní.
To jsou aktivity, které pro 1. oddělení ŠD paní vychovatelky Jany Budišové připravila Mgr. Barbora Winklerová spolu se skupinou Debrujárů z TYMY Holešov. Debrujáry navštěvují i děti z 1. oddělení. Tím vznikla krásná spolupráce dětí, které Debrujáry navštěvují, s ostatními kamarády z družiny.
Spolu jsme prožili nejedno zábavné odpoledne plné pokusů, zajímavostí a her. Poděkování patří paní Winklerové, která pro nás tyto aktivity spolu s dětmi připravuje.
             
Den dětí K blížícím se prázdninám patří každoročně Den dětí ve školní družině. Paní vychovatelky spolu se žáky osmých tříd připravili pro děti v prostoru zahrady školní družiny zábavné hry a soutěže. Na jednotlivých stanovištích se bojovalo ve skoku v pytlích, běhu s v holínkách, hodech do Micky Mause či na čápa. Házelo se do dálky, skákalo do dálky s deštníkem. Líbilo se i lovení ryb či hody na kuželky. Velkým zápolením se stalo skákání na Hopíkovi a závody autíček. Na deseti stanovištích dostávaly děti za své výkony dětské papírové peníze, za které si po soutěžích nakoupily v družinovém stánku sladkosti či drobné dárečky. Vychovatelky ŠD 


Další fotografie najdete ve školní fotogalerii.


Lušti s námi

Nerozumíte? Děti ze školní družiny by vám po pátečním odpoledni mohly pomoci. Čekalo na ně luštění zašifrovaných hádanek. Děti byly velmi šikovné a po malé pomoci se šifry podařilo vyluštit všem.
I přes nepříznivé počasí byla nálada dobrá a všichni snad odcházeli s nadšením.

Fotografie najdete ve školní fotogalerii. Vychovatelky ŠD 
DEN s BESIPem - 2. 5. 2016 V první řadě děkujeme středisku volného času TYMY, které pro nás zorganizovalo den s BESIPem . Děti u nás na hřišti musely projít několika stanovišti a splnit úkoly. V prvním z nich správně pojmenovávaly a značily dopravní značky. Na druhém stanovišti dostaly děti mapu, na níž se pomyslně přesouvaly z místa na místo samozřejmě podle pravidel silničního provozu. Třetí stanoviště byla už samotná kola a koloběžky. Děti vyzkoušely svou obratnost a překonávaly překážky. Nesměly ovšem zapomenout na přilbu. Sice nám počasí moc nepřálo a den byl velmi větrný, ale i tak si děti akci pochvalovaly.
Za odměnu dostaly děti od BESIPu reflexní pásky, které nám určitě pomohou cítit se zase o něco bezpečněji na silnici.
Děkujeme! Vychovatelky ŠD 


Další fotografie najdete ve školní fotogalerii.


Den Země v TYMY Děti prvního oddělení ŠD prožily v úterý 19. 4. 2016 Den Země v TYMY Holešov. Prvním úkolem bylo zasadit strom - lípu, pod kterou vložily pozdrav dalším generacím - sklenici se vzkazem a podpisy.
Druhé zastavení bylo u hromádky smetí, kterou jsme měli za úkol přetřídit a uložit do správných nádob.
Vše jsme zvládli na výbornou a mohli jsme se přesunout do prostor TYMY. Tady jsem si vyslechli krátkou přednášku na téma ochrana Země, přírody, a co proto mohou udělat děti.
Příjemným překvapením byla cvičená veverka, se kterou jsme se při jejích akrobatických výkonech dost nasmáli.
Na závěr Dne Země si děti proběhly trasu, na které měly připravenu Přírodovědnou sazku.
Jana Budišová - vychovatelka 1. oddělení  


Další fotografie najdete ve školní fotogalerii.
V regionálních novinách Kroměřížský deník se můžete podívat i na video z této akce.


Minikopaná ŠD V úterý 12. 4. 2016 se utkaly děti ze školní družiny v zápase minikopané. V letošním roce se mezi sebou utkala družstva 1. - 5. oddělení ŠD. Nezapomněli jsme ani na 6. oddělení, kde máme velmi šikovné fotbalisty, kteří si vylosovali a měli na starosti každý jeden tým. Všichni hráli s velkým nadšením a v duchu fairplay. Podpořit hráče přišly všechny děti ze školní družiny, paní vychovatelky, rodiče a také učitelé.
Na 1. místě se umístilo družstvo Tomáše Zachovala se 4. oddělením, 2. místo získalo 5. oddělení pod vedením Michaela Sigmunda, 3. místo si vybojovalo družstvo 1. oddělení Davida Grygery, 4. místo obsadilo 3. oddělení pod vedením Filipa Hasilíka a 5. místo obsadili šikovní bojovníci z 2. oddělení s kapitánem Ondřejem Nedbalem. Jako nejlepší brankař byl vyhodnocen Pavel Urban a nejlepším střelcem se stal David Horsák. Všem zúčastněným blahopřejeme.
Chtěli bychom poděkovat rozhodčímu panu učiteli Richardu Davidovi, ale také žákům z 9. A Markétě Zajácové, Andrianě Tsuperyak, Ondřeji Ďulákovi, Stanislavu Úlehlovi za pomoc při organizaci, panu učiteli Cihlářovi za krásné diplomy a školní jídelně za pití.
Minikopaná se vydařila a budeme se těšit na další akce školní družiny. Vychovatelka Alena Krejčí 


Další fotografie najdete ve školní fotogalerii.


Vynášení Moreny a vítání jara Děti ze školní družiny tento týden přivítaly jaro. Připomněly si lidovou tradici vynášení Moreny.
        
Vystoupení ilustrátora Adolfa Dudka V pátek 4. 3. 2016 se uskutečnila pro děti školní družiny v tělocvičně školy zábavná malířská show s ilustrátorem, kterého děti znají z dětských knížek a časopisů Sluníčko. Děti si mohly vyzkoušet jednoduché malby postav a zvířátek. Adolf Dudek dostal ocenění jako nejprodávanější ilustrátor dětských knih. Vystoupení se nám moc líbilo a budeme se těšit na další spolupráci známého malíře Adolfa Dudka. Vychovatelky ŠD 


Fotografie najdete ve školní fotogalerii.


Pohádkový karneval ve školní družině V pátek 19. 2. jsme se všichni změnili v různé pohádkové postavy. V tělocvičně pro nás bylo připraveno plno zábavy. Byly pro nás nachystané hry, při kterých jsme se pořádně vyřádili. Jedli jsme na rychlost popcorn, přenášeli jsme pyl jako včelky, snažili jsme se získat autíčka, tancovali jsme kolem židliček, zaskákali jsme si při tanci Letkis.
Děkujeme dramatickému kroužku za jeho krásné vystoupení, které obohatilo náš karneval.
Vychovatelky ŠD 


Fotografie najdete ve školní fotogalerii.


JAK SE NÁM LÍBILO V COOLNĚ? V pátek 12.2. jsme s družinou navštívili nový nízkoprahový klub. Je určen pro všechny děti a mládež. Můžete si zde zahrát hry, popovídat si, poradit se a zahnat nudu.
A jak se nám tam líbilo? Zde je několik vzkazů přímo od dětí, jak je do slova a do písmene napsaly:
V COOLNĚ SEMI MOC LÍBILO JAK SME HRÁLI DOBBLE A JEŠTĚ SEMI LÍBILO JAK SME DĚLALI LODIČKY.
V COOLNĚ, SEMI, LÍBILO, JAK, JSME, HRÁLI, DOBBLE.
BILO TO SKVĚLÉ.
V COOLNĚ, JSME, VIRÁBĚLI, LODĚ. COOLNA, JE, NEJLEPŠÍ.
V COOLNĚ JSEMI MOC LÍBILO. SE MI LÍBILO DABBLE.
V COOLNĚ SE MI MOC LÍBILO A TAKY SE TĚŠÍM AŽ TAM PUDU.
COOLNA JE NEJLEPŠÍ!!! DŮVOD
JSOU, TAM, TY, NEJLEPŠÍ, HRY!!!
V COOLNĚ JSEMI MOC LÍBIL DOBBLE A JEŠTĚ JSEMI MOC LÍBYLO SKLÁDÁNÍ LODIČEK. A JEŠTĚ JSEMI LÍBILO VŠECHNO.
       
Vánoce v lednu? Od listopadu na nás v obchodech blikala vánoční světýlka a různé další ozdoby. Po Štědrém dnu jako by už Vánoce nebyly.
Jak je to ale správně? Doba adventní, doba vánoční? Výzdoby ve městech nás mohou mást. Doba adventní je doba příprav na Vánoce, které Štědrým dnem nekončí.
V lednu jsme šli s družinkou do kostela Nanebevzetí Panny Marie, kde na nás dýchlo pravé kouzlo Vánoc. Podívali jsme se na Betlém, dozvěděli jsme se něco málo o Ježíškově narození, o Vánocích samotných a prohlédli jsme si farní kostel.
Za povídání a prohlídku děkujeme ochotné Martě Doleželové.
Vychovatelky ŠD 


Další fotky jsou ve školní fotogalerii.


Zima ve družině I děti ze školní družiny využily záblesky zimy. Sněhu sice není moc, ale již jsme stihli postavit sněhuláky, zabobovat si a zkoulovat se.
Vychovatelky ŠD     Fotografie najdete ve školní fotogalerii.
Vánoční pečení V každé rodině patří k předvánočnímu času i pečení. Cukrovím jsou provoněny všechny domovy. A snad každá maminka se na oko zlobí, když jim děti pod rukama dobroty ujídají.
Ve školní družině s dětmi pečeme každoročně v období převánočním perníčky. Paní vychovatelky připraví perníkové těsto a s dětmi je společně upečou.
Práce je to krásná, ale v malém prostoru školní kuchyňky a při počtu 30 dětí v oddělení náročná. Proto jsou pro děti připravena čtyři pracovní místa. Jedna skupina válí těsto, druhé dvě vykrajují tvary a poslední natírá a dává péct.
Všichni společně pak trpělivě čekají na voňavý výsledek. A aby jim čekání utíkalo líp, vzorně si po práci uklidí kuchyňku a tvoří vánoční mandaly.
Výsledek byl opravdu sladký, voňavý. Dokonce tak voňavý, že lákal k nakukování do kuchyňky starší spolužáky i paní učitelky.
Na perníčku jsme si všichni rádi pochutnali a dali okusit i kamarádům.
vychovatelky ŠD, 1. a 2. oddělení    Fotografie najdete ve školní fotogalerii.
Vánoční nadílka pro zvířátka Děti 1. oddělení ŠD spolu s paní vychovatelkou připravily vánoční nadílku i pro zvířátka a ptáky, kteří žijí na naší školní zahradě.
Nejdříve děti přenesly z oddělení ptačí krmítka a umístnily je tak, aby na ně mohly vidět během celé zimy z oken tříd. Do krmítek nasypaly velké množství ptačího krmení. Protože víme, že na zahradě žijí i zajíci a veverky, připravili jsme pro ně oříšky a mrkev. Těšíme se, až je budeme v zimním období pozorovat.
Jana Budišová, vychovatelka 1. odd. ŠD                   
Zábavné pokusohraní s Debrujáry Mezi dětmi 1. oddělení jsou chlapci, kteří pravidelně každé úterý odchází do TYMY centra do kroužku Debrujárů. Často nám vyprávěli, co který den dělali, jaké pokusy zvládají, o čem novém se dozvěděli.
Jejich vedoucí Mgr. Barbora Vinklerová se s kluky domluvila a nabídli nám, že si některé pokusy můžeme společně v oddělení školní družiny vyzkoušet.
7. prosince 2015 od 13.00 hod se stala naše třída malou chemickou laboratoří. Nafukovali jsme balonky za pomocí sody bikarbony, rozkládali jsme barvy, vyráběli faraonovy hady. Nejvíc se všem líbila výroba umělé krve a sloní sliz.
Odpoledne všem rychle uteklo, a protože se nám tato aktivita líbila, domluvili jsme se na jarní teplé období na Bublinohraní s Debrujáry.
Jana Budišová, vychovatelka 1. odd. ŠD 
Vánoce na Kovárně K adventnímu času patří v naší školní družině i tradiční návštěvy Zámecké kovárny Holešov. Děti tradičně přivítá pan kovář, který je seznámí s historií kovárny a dobou, ve které kovárna vznikla. Prostory jsou svátečně vyzdobeny a všichni se zatajeným dechem poslouchají vyprávění, jak se slavívaly vánoční svátky v dobách našich prababiček. Děti porovnávají zvyky naší doby se zvyky, které se dodržovaly v dobách dávno minulých. Vyzkoušely si pouštění lodiček, zazpívaly si koledy. V horních prostorách kovárny v Andělské dílně vyrobily svého vánočního anděla.
Jsme rádi, že pro nás MKS Holešov každoročně připravuje krásné akce. Vychovatelky ŠD    Fotografie najdete ve školní fotogalerii.
Divadelní představení pro školní družinu Ve čtvrtek 26. listopadu se děti ze školní družiny vypravily na divadelní představení „Baví Vás Kuk & Cuk“. Během zábavné hodinky jsme si zazpívali, zatleskali i zatancovali. Někteří z nás si i zasoutěžili a to nejen děti, ale i paní vychovatelky.
Představení mělo velký úspěch.
Vychovatelky ŠD  Fotografie z představení najdete ve školní fotogalerii.
VÝTVARNĚ - KERAMICKÝ KROUŽEK S velkou radostí, nadšením a elánem jsme zahájili tradiční výtvarě-keramický kroužek! Dílna ožila báječnou sestavou umělců, kteří se vrhli do přípravy dárečků jen tak pro radost, k Mikuláši,... na Vánoce.
Můžete se těšit na naše výrobky. Vánoční jarmark už se blíží - 2.prosince 2015!
Bc. Iveta Dvořáková    Fotografie z činnosti kroužku najdete ve školní fotogalerii.
Bramborový týden ve školní družině Další tématický, tentokrát Bramborový týden, proběhl ve školní družince. Děti už se na naše trošku jiné, můžeme říci speciální, týdny těší a dopředu se ptají, co vlastně budeme tvořit tentokrát. V naší galerii si můžete prohlédnout, jak si například (samozřejmě s pomocí paní vychovatelek) připravily bramborové placky nebo salát podle receptu, ale také to, že brambory můžeme využít i jinak než v kuchyni. Naučily se nové techniky – vytváření tiskátek, výrobu ozdob, výrobu panáčků, zvířátek a mnoho dalších.
Fantazie a kreativita má u nás v družince své místo. Doufáme, že naše výrobky a recepty Vám přinesou radost a také třeba inspiraci.
Vychovatelky ŠD 


Fotografie z celého týdne najdete ve školní fotogalerii.


Ocenění ve výtvarné soutěži Děti z 1. oddělení získaly ocenění za kolektivní práci ve výtvarné soutěži Karel IV. - císař z Boží milosti, kterou vyhlásilo TYMY centrum Holešov.
           
Odpoledne v TYMY Děti z 5. oddělení navštívily TYMY a zaskákaly si na trampolíně. Fotografie z jejich zábavného odpoledne najdete ve školní fotogalerii .
Podzimní tvoření s Podzimníčkem Podzimními barvami se rozzářila nejen příroda, ale i všechna oddělení školní družiny. Děti spolu s paními vychovatelkami nashromáždily kaštany, dýně, šípky, jeřabiny, vylisovaly různé druhy listů. V týdnu "Podzimní tvoření s Podzimníčkem" pracovala dětská fantazie a představivost na plné obrátky. Oči z kaštanů, pusa z jeřabin nebo vlásky ze sušené trávy. Pod rukama dětí vznikly z přírodního materiálu krásné postavičky strašidel, zvířátek, nebo fantazijních postaviček. Své výtvory pak vystavily v aule škole, aby se s nimi mohli potěšit i ostatní žáci školy.
Fotografie najdete ve školní fotogalerii.Jana Budišová 
Besedy s knihovnicí Také v letošním školním roce pokračuje spolupráce školní družiny a Městské knihovny Holešov. Knihovnice paní Bátrlová si pro naše děti každý měsíc připraví besedu na zvolené téma a ukázky knih. První beseda již proběhla v pondělí 12. 10. 1015 na téma "Barvy kolem nás". Všem dětem se beseda moc líbila a těší se na další setkání. Jsme moc rády, že děti mají kladný vztah k četbě a ke knihám.
Vychovatelky ŠD          
Školní družina a spolupráce s TYMY centrem. Děti ze školní družiny navštěvují pravidelně TYMY centrum, kde si mohou vyzkoušet jiné prostředí a jiný druh zábavy než mají ve škole. Navštěvují tělocvičnu, kde si mohou vyzkoušet jízdu na autíčkách, společné hry a také trampolínu. Nyní má TYMY novou Lego hernu, ve které si již děti vyzkoušely stavět s novým Legem. Také se zapojujeme do kroužku tanečního. Letošní rok jsme zahájili spolupráci soutěží: "Karel IV.". Od paní vychovatelek se děti dozvěděly informace o době, ve které Karel IV. žil a co vše nechal postavit. Dne 9. 10. 2015 se děti z 2. oddělení ŠD zúčastnily sadby nového stromu v TYMY. Nejprve děti napsaly vzkazy do láhve, potom láhev zakopaly pod javor a popřály stromu, aby se mu v TYMY dobře dařilo.
O další spolupráci budeme i nadále informovat.
Fotografie z této akce najdete ve školní fotogalerii. Vychovatelky ŠD  
Jablíčkový týden Každoročně první říjnový týden patří ve školní družině jablíčkům.
V Jablíčkovém týdnu paní vychovatelky spolu s dětmi kreslí, modelují, vyrábí vše s jediným námětem - jablíčko. V jednotlivých odděleních jsme spolu s dětmi připravili výstavu ovoce, ochutnávali jsme různé druhy jablíček, pekl se štrůdl nebo připravoval ovocný salát. O jablíčku jsme společeně hledali básničky a tvořili své vlastní veršovánky. Naučili jsme se tancovat mazurku na písničku "Měla babka čtyři jabka....". Z jablíček jsme vytvořili razítka, věneček, netradiční obrázky a vším jsme si vyzdobili chodbu a třídy školní družiny.
Fotografie z akce najdete ve školní fotogalerii.

Divadelní představení "Malá čarodějnice" Městské kulturní středisko Holešov pozvalo do kina Svět dne 1. 10. 2015 zlínské divadlo, které pro děti připravilo divadelní pohádku "Malá čarodějnice". Ve velkém počtu se zúčastnily i děti ze školní družiny naší školy. Pohádka se dětem velmi líbila a již se těší na další akce pořádané MKS Holešov.vychovatelky ŠD
 
Den bez aut ve školní družině Úterý 22. září pro nás v 5. oddělení znamenalo vymýšlení různých nových dopravních prostředků, které by neznečišťovaly naše životní prostředí. Toto téma nejvíce bavilo kluky. Vymýšleli různé nové prostředky, např. auto, které má v kolech secí zařízení a kudy projede, tam poroste tráva, nebo auto jezdící na RedBull, které umí i létat. Naše akce souvisela se Dnem bez aut, který si připomněla celá Evropa.
Vstup do fotogalerie zde. E. Pospíšilíková, vychovatelka 5. oddělení  
Tvořilky - kroužek ŠD - přidej se k nám Na chodbě naší školy můžete potkat děti, které mají na rukou náramky plné barevných korálků. Tyto děti s největší pravděpodobností navštěvují v rámci školní družiny kroužek Tvořilky. Setkávají se každé úterý. Aby se jim lépe pracovalo, jsou rozděleny do dvou skupin.
Na děti čeká také další tvoření - například výroba náušniček ze starých PET lahví, výroba svíček, drátkování, výroba adventního věnce a vánočních ozdob.
Zájemci hlaste se u paní vychovatelky Pospíšilíkové.
Termíny našich dalších setkání:
22. 9. společné setkání    27. 10. Sk1    8. 12.Sk2 (vlna)    19. 1.Sk1
29. 9. Sk1    3. 11. Sk2    15. 12.Sk1   26. 1.Sk2
6. 10. Sk2    10. 11. Sk1    22. 12.Sk2     
13.10. Sk1 (PET lahve)    24. 11. Sk2    5. 1.Sk1 (vosk ze starých svíček)     
20.10. Sk2 (PET lahve)    1. 12. Sk1 (vlna)    12. 1.Sk2 (vosk ze starých svíček)     
Fotografie z naší činnosti najdete ve školní fotogalerii. E. Pospíšilíková, vychovatelka 5. oddělení  
Karel IV. - císař z Boží milosti Děti 1. oddělení školní družiny se zapojily do projektu vyhlášeného TYMY centrem Holešov, který nesl název Karel IV. - císař z Boží milosti.
Úkolem bylo jakoukoliv výtvarnou technikou ztvárnit dobu Karla IV.
Paní vychovatelka spolu s dětmi nejdříve vyhledala obrázky na dané téma. Spolu si vyprávěli o době dávno minulé tak, aby i naši prvňáčci pochopili život té doby. Připomněli jsme si film a písničky filmu Noc na Karlštejně, popsali stavby, které děti mohou i v dnešní době navštívit a mnohé je již navštívily. Každý si vybral postavu, kterou nakreslil a vystříhl. Spolu s druháky jsme vytvořili na velkém barevném pozadí siluetu hradu.
Vystřižené postavy jsem společně nalepili do velkého obrazu. Naše společné dílko jsme odnesli do TYMY centra. Odměnou nám byla radost ze společné práce, ale i chvíle strávené v herně TYMY u netradičních her a stavebnic.
Podívejte se, jak jsme hrad vyráběli. Vstup do fotogalerie zde. J. Budišová, vychovatelka ŠD
 
 
Vytvořeno: 2015 | Všechna práva vyhrazena | Web: A. Maťová | Design: J. Sovadníková |