3. Základní škola Holešov
Družina - menu  
Akce školní družiny ve školním roce 2017/2018 - archiv Karkulka Velmi hezké hudební představení s názvem Karkulka si pro nás připravily děti se ZUŠ Holešov. Představily nám klasické hudební nástroje - housle, buben, saxofon, klávesy, flétnu a trubku. Celým představením nás provázely písně od pana Svěráka a Uhlíře. Představení se nám moc líbilo.
        
Pasování prvňáčků Slavnostní odpoledne 21. 6. 2018 bylo určeno všem prvňáčkům. Děti byly pasováni na čtenáře. S sebou si na památku odnesly knihu a pamětní list. Děkujeme MKS za hezky připravený program a slečně Hance Zaoralové za celoroční spolupráci.

Bublinohraní S dětmi školní družiny jsme se vypravili do Tymy tvořit velké bubliny. Bylo to příjemně strávené odpoledne.


Fotografie najdete v malé fotogalerii školní družiny.


Den dětí Opět po roce jsme oslavili den, který patří dětem. Za krásného počasí jsme si všichni společně zasoutěžili a plnili úkoly (např. běh v holínkách, skákání na hopíkách, navíjení autíček, hod na koš, skákání panáka, hod do dálky). Za splnění úkolu děti dostávaly žetonky, které pak s radostí proměnily za odměny. Odměnou nám, vychovatelkám, pak byly spokojené děti a vyprodaný obchůdek.


Fotografie najdete ve školní fotogalerii.


Minikopaná ŠD Ve čtvrtek 17. 5. 2018 proběhl turnaj mezi žáky školní družiny v minikopané. V letošním roce se mezi sebou utkala družstva 1. - 6. oddělení ŠD. Všichni hráli s velkým nadšením a v duchu fairplay. Podpořit hráče přišly všechny děti ze školní družiny, paní vychovatelky a také rodiče. Na 1. místě se umístilo družstvo z 4. oddělení, 2. místo získalo 3. oddělení, 3. místo si vybojovalo družstvo 6. oddělení, 4. místo obsadilo 5. oddělení, na 5. místě se umístnilo  2. oddělení a 6. místo si vybojovalo 1. oddělení. V letošním roce byl vyhodnocen nejlepší talent a nejlepší střelec.
Chtěli bychom poděkovat rozhodčímu panu učiteli Mgr. Richardu Davidovi a žákům z 9. A za pomoc při organizaci, panu učiteli Cihlářovi za krásné diplomy a školní jídelně za pití. Minikopaná se vydařila a budeme se těšit na další akce ŠD.
     
Na vlně zvuků Děti ve školní družině měly možnost se seznámit s nástroji jako je djembé, šamanský buben, didgeridoo, tibetská miska, brumle, salašnická fujarka, koncovka, frčák, koshi, zvonky a další.
Tento prožitkový hudební program s prvky muzikoterapie byl pod vedením Mgr. Aleny Svobodové. Děti hrály společně v rytmu i bez rytmu, ale hlavně pro radost a dobrou náladu.
     
Angličtina hrou – kroužek ŠD V našem kroužku je 19 šikovných dětí, které se schází každou středu odpoledne. Společně se učíme novým slovíčkům, znalostem kultury anglicky mluvících zemí, poznáváme reálie těchto zemí.
Společně hrajeme tradiční anglické hry, soutěžíme ve znalosti slovíček, která jsme se už naučili. Luštíme křížovky, osmisměrky, tvoříme pexesa a vyplňujeme pracovní listy.
Prakticky každý týden se věnujeme aktuálnímu tématu. Jedním z nich byl například Halloween, Christmas, New Year, Easter, Birthdays. Dále také ročním obdobím a všemu, co se k nim váže.
Děti zkusily tradiční pití čaje po anglicku (černý čaj s mlékem a sušenkou), které mělo velký úspěch. S pěkným počasím trávíme čas na zahradě, kde děti šifrují a prakticky si zkoušejí svůj slovník. (Monika Hošková, vychovatelka)
           
BESIP ve školní družině Dne 23. 4. a 24. 4. 2018 proběhla ve školní družině akce, kterou jsme pro děti zorganizovali společně s BESIPem. Cílem akce je upozornit na důležitost znalostí pravidel chování na silnici, vyzkoušet si svoje znalosti dopravních situací na silnicích, a také například znalost značek. Děti na sobě prakticky vyzkoušely například brýle, které simulovaly únavu řidičů, a se kterými musely překonat překážky. Dále vyzkoušely jízdu na koloběžkách mezi kužely, vyplnily test znalosti pravidel silničního provozu, a také měly na obrázcích rozpoznat, který účastník silničního provozu nedodržuje pravidla.
Jako vždy měla akce velký úspěch. Děti byly odměněny omalovánkami BESIP a reflexními páskami, které jistě nezapomenou správně využívat.
           
Pro prvňáčka je to hračka Ve čtvrtek 15. března uspořádala knihovna Holešov pro děti z prvních tříd soutěžní odpoledne v knihovně s názvem Pro prvňáčka je to hračka. Z našich třech oddělení školní družiny, ve kterých jsou děti prvních tříd, nás reprezentovala tři družstva. Nejúspěšnější byly děti ze 3. oddělení, které vybojovaly třetí místo.
    


Karneval v ŠD Princezny, rytíři, vojáci, víly, čarodějnice, různé druhy zvířátek a pohádkových postav roztancovaly v  pátek 9. března 2018 tělocvičnu školy. Probíhal tu veselý družinový karneval školní družiny.
Masky nejen tancovaly a zpívaly, ale soutěžily i v netradičních soutěžích. Všichni se výborně bavili a užívali si veselé odpoledne. V samém závěru karnevalu byla losovaná tombola.
     
Pozvánka na karneval
Tvořilky - kroužek ve školní družině Děti ze školní družiny mají možnost rozvíjet svoji zručnost, fantazii a trpělivost v zájmovém kroužku Tvořilky. Společně jsme si vyrobili například lapače snů, zápichy do květináče, vánoční ozdoby, kytičky z organzy nebo jsme si vyzdobili tašky.
Poslední setkání v 1. pololetí bylo ve volnější atmosféře. Vyráběli jsme si fotorekvizity, které jsme hned vyzkoušeli ve fotokoutku.

Na naše bláznivé fotky se můžete podívat ve fotogalerii školní družiny.
Pololetí za námi... První pololetí uteklo jako voda a už jsme v půlce. Ve družince se nenudíme a je pro nás vždy připraven super program. A co jsme tedy vše zažili?
Vyráběli jsme, malovali, tvořili.
    
Chodili jsme na filmová a divadelní představení. Poslouchali jsme pohádky, četli si časopisy, chodili na besedy s paní knihovnicí.
  
Učili se, jak to mají těžké naši znevýhodnění kamarádi.
  
Těšili jsme se na Vánoce a plnili adventní úkoly z našeho kalendáře.
  
Navštěvovali různé výstavy.
  
Hráli si s hračkami, stavěli autodráhy, soutěžili jsme v různých hrách.
  

Těšíme se na to, co nás čeká v dalším pololetí.

Sněhuláci Když nemůžeme stavět sněhuláky ze sněhu, vyrobili jsme si je v 1. oddělení školní družiny.
  
Bobování Napadl sníh, tak jsme rychle vyrazili bobovat. Tušili jsme, že to dlouho nevydrží...
   Podívejte se, jak jsme si to užili, v malé fotogalerii školní družiny.
Kroužek vaření ve školní družině Každé úterý od 15,00 hod se schází malí kuchaři ze školní družiny ve cvičné kuchyňce naší školy. Pod vedením paní vychovatelky J. Budišové se učí prvním kuchařským dovednostem. Od začátku roku upekli buchtu, naučili se několik pomazánek, štrúdl, punč, perníky, bramboráky... Učí se vážit na lžíce nebo hrníčky. Vše, co spolu uvaří a připraví, na konci vaření sní a hodnotí, co jim nejvíc chutná.
K vaření patří i úklid a založení receptů do první kuchařky.
   Fotografie najdete v malé fotogalerii školní družiny.
Sportovní aktivity v TYMY Děti ze školní družiny navštěvují pravidelně jednou za měsíc středisko TYMY. Tady se setkávají s netradičními sportovními aktivitami. Mezi nejoblíbenější patří cvičení na velké a malých trampolínkách, jízda na autíčkách, neobvyklé opičí dráhy a závodivé hry.
     Fotografie najdete v malé fotogalerii školní družiny.
Adventní čas ŠD Děti ze školní družiny se v předvánočním čase opravdu nenudily. Vyráběly anděly, čerty, betlémy, svícny a povídaly si o vánočních zvycích a tradicích. Každý den se mohly těšit, že si někdo vylosuje malé překvapení z adventního kalendáře. Atmosféru jsme si provoněli pečením perníčků ve školní kuchyňce. Závěrem předvánočního času měly děti posezení u čaje a cukroví s nadělováním dárků pro školní družinu. Adventní čas jsme si všichni moc užívali.


Fotografie najdete ve školní fotogalerii.


Divadelní představení Děti školní družiny si zpříjemnily adventní dobu krásnou pohádkou. Zimní příběhy včelích medvídků pro nás přichystalo MKS v kině Svět. Děti moc pobavily hlavní postavy Brumda a Čmelda. Líbily se nám i ostatní postavy, které do pohádky patří např. housenka, beruška, Kvapík i Pučmeloud. O krásné zimní efekty se postarala paní Zima. Všem se pohádka moc líbila.
     
ŠD pokračuje v projektu "Buďme kamarádi" Pokračujeme v projektu "Buďme kamarádi" s paní Mgr. Svobodovou. Navázali jsme na předchozí rok a znovu si vyzkoušeli nové a důležité zkušenosti při práci se zdravotně znevýhodněnými lidmi.
Žáci ze školní družiny si opět mohli přiblížit problematiku zdravotně znevýhodněných dětí. Děti se dozvěděly, co to postižení je a s jakými druhy se můžeme setkat. Vyzkoušely si pohybovat se na invalidním vozíku, psát nohou, stavět kostky nohou, psát Brailleovým písmem, poslepu poskládat skládačku, hmatem poznat předměty, poskládat pexeso, chodit se slepeckou holí a překonat překážky. Zkusily si také, jak vodit nevidomého, učily se znakovou řeč a různé jiné dovednosti, které zvládají lidé se zdravotním znevýhodněním. Děti byly velmi šikovné a určitě si uvědomily, jak je důležité těmto lidem pomáhat.
  
Fotografie najdete ve školní fotogalerii.
Podzimníček Podzimní příroda nám dodává spousty materiálů na vyrábění. Jsou to krásné přírodní plody a listy, ze kterých děti rády vyrábějí. Děti si vyrobily různá zvířátka a podzimní výrobky z těchto plodů. K výrobě jsme použili brambory, kaštany, šípky, žaludy, krásné barevné listy, větvičky, tykve a jiné. A protože všechny děti mají rády bramborové placky, tak jsme využili školní kuchyňku a na malou chvíli jsme se stali malými kuchaři. S pomocí paní vychovatelky jsme se naučili vyrábět bramboráčky. Placky se nám povedly, moc nám chutnaly a už teď se těšíme se na další dobroty, které budeme společně vařit.
  
Fotografie najdete ve školní fotogalerii.
 
 
Vytvořeno: 2015 | Všechna práva vyhrazena | Web: A. Maťová | Design: J. Sovadníková |