3. Základní škola Holešov
Třídy - menu  

Naše třída 5. A

Třídní učitelka: Mgr. Veronika Cholastová
e-mail: cholastova@3zshol.cz
tel. : 573 503 149

Rozvrh hodin

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Pondělí Vl Čj Aj M Čj Tř. h.      
Úterý Čj Čj M Tv Hv      
Středa Aj M Čj Vv Vv        
Čtvrtek M Čj Čj Tv        
Pátek M Vl Aj Inf Čj        

14. 6. 2016 | Vystavujeme na zámku


7. 6. 2016 | Exkurze do Planetária v Brně
Poslední květnový den jsme se spolu s třídou 5. B vypravili do Brna. Našim cílem bylo Planetárium. Zde jsme navštívili digitárium s programem Úžasné planety. A úžasné to bylo. Než jsme si pustili tento zajímavý dokument o planetách Sluneční soustavy, poznávali jsme hvězdné nebe nad námi. Tolik hvězd jsme snad nikdy neviděli! Prohlídka souhvězdí nás ohromila. Teď už bezpečně poznáme Malý a Velký vůz, Malou a Velkou Medvědici, Casiopeu a další souhvězdí, která lze pozorovat na letní obloze. Dokonce již víme, že Merkur lze pozorovat na noční obloze pouhým okem.
Ještě, že jsme po návštěvě digitária měli čas vstřebat naše zážitky.
Ještě honem nakoupit suvenýry a už nás čekaly pokusy v prostorách exploratoria. Vyzkoušeli jsme si, jakou máme hmotnost na různých planetách Sluneční soustavy, jaké síly působí na Zemi a Měsíc, dozvěděli jsme se, na které planetě je nejvíce bouří a také jsme si mohli sáhnout na meteorit, který údajně plní všechna přání, takže až se nám to všechno splní .... to budete koukat.
Byl to nádherný den. Moc jsme si to užili a snad se jednou do planetária vrátíme.


Fotky z exkurze najdete ve školní fotogalerii.


7. 6. 2016 | Promovaní inženýři v hodině pracovních činností. A stačí nám jen špejle a plastelína.
         


5. 6. 2016 | Co jsme dělali v květnu?
Ochutnávka exotického ovoce a zeleniny
Díky firmě Wastex jsme měli možnost ochutnat exotické ovoce a různé druhy zeleniny a salátů. Moc děkujeme za tuto příležitost, ochutnali jsme vše a určitě díky této ochutnávce obohatíme náš jídelníček.
           Tonda obal - TyMy
Umíte třídit obaly? My to umíme!!! Vše jsme si zopakovali díky programu Tonda obal na cestách a to, co jsme nevěděli, jsme se naučili. Také jsme si zkusili různé obaly třídit. Teď už se nespleteme.
           Chytrá hračka
Kdo si hraje nezlobí aneb Výstava Chytrá hračka Zámek Holešov
                      
9. 5. 2016 | Malý stavitel aneb práce se stavebnicemi v hodině Pracovních činností
             
22. 4. 2016 |DEN NARUBY - apríloví učitelé matematiky
        
18. 3. 2016 |Velikonoční keramika
Zajíci z 5.A jsou na velikonoce nachystáni. Děkujeme p. vychovatelce Ivetě Dvořákové za pomoc. A můžeme začít slavit SVÁTKY JARA!!!!
   Všechny fotografie si můžete prohlédnout v třídní fotogalerii.
16. 3. 2016 |Co víš o první pomoci
Naše třída se účastnila programu „Co víš o první pomoci“ v TyMy centru v Holešově. Přinesli jsme si spoustu pěkných zážitků a o některé bychom se s Vámi chtěli podělit:
Viktor Šterbák:Líbilo se mi, že za každý splněný úkol jsme dostali malou sladkou odměnu. Nejvíce se mi líbilo stanoviště s dopravou.
Gabriela Fuksová: Nejvíc se mi líbilo stanoviště s dopravní výchovou a brýle, které znázorňovaly únavu, opilost ve dne, opilost v noci a zfetovaného člověka.
Julie Stárková: Mě si líbila první pomoc s ošetřováním zraněných a dopravní výchova.
Milena Jurášková: Líbilo se mi, jak jsme ošetřovali zraněné, ale ta zrnění se mi nelíbila, byla jak skutečná. V dopravce se mi líbilo, jak jsme jezdili v autíčkách a na koloběžkách. Nelíbilo se mi dýchání z úst do úst.
Katka Nesrstová: Se třídou jsme navštívili TyMy centrum. Líbila se mi moc dopravní výchova, ale stanoviště s ošetřováním se nelíbilo, dělá se mi z krve špatně a tak v jednu chvíli ošetřovali i mě.
Veronika Dočkalová: Byli tam moc hodní lidé. Ukázky byly moc pěkné a názorné a hned jsem je pochopila. A jak jsme si zkoušeli ty brýle, tak to bylo úplně úžasné. Krásná názorná ukázka …… prostě žůžo !!!
Sabina Foukalová: Nejvíc se mi líbila masáž srdce, brýle, dopravní výchova a besip.
Kristýnka Ivánková: Na besedě se mi nejvíce líbila stanoviště jménem Besip, kde jsme měli malý dopravní test a zkoušeli jsme si různé brýle. Potom se mi líbilo ošetřování. Vypadalo to velmi opravdově, ale to mi nevadilo. Nejlépe vypadal střep v ruce. Ještě tam byla resuscitace a doprava. V dopravě jsem se poučila.
          
21. 2. 2016 | Den masek

Na další naše fotky ze dne masek se můžete tešit!!!!

9. 12. 2015 | Výchovný koncert ve Zlíně
Dne 25. 11. jsme obě páté třídy společně odjely do Zlína na výchovný koncert, který se konal ve Velkém sále Kongresového centra. Filharmonie Bohuslava Martinů pod vedením dirigenta Miloše Machka pro nás připravila pěkný program s názvem Sny a vášně romantismu. Během hodinového programu jsme měli možnost seznámit se se skladbami našich i zahraničních hudebních skladatelů, o kterých jsme se učili ve škole v hudební výchově. Sálem zazněla část nádherné skladby od Bedřicha Smetany Vltava nebo ohromující fanfáry z opery Libuše. O té jsme se letos učili ve vlastivědě v souvislosti s postavením Národního divadla v Praze. Trochu smutná byla skladba od Antonína Dvořáka Z Nového světa, neboť tu napsal při pobytu v Americe a vyjadřuje smutek po domově. Také jsme měli možnost zaposlouchat se do skladeb Čajkovského, Bizeta nebo Wagnera. Tento den jsme si užili a těšíme se, co pro nás Zlínská filharmonie připraví příští rok.
 
18. 11. 2015 | Karel IV. - císař z Boží milosti a ocenění žáci třídy 5.A.
Ve čtvrtek 12. listopadu se sešli milovníci výtvarného umění na vernisáži výstavy prací dětí, které se zapojily do výtvarné soutěže věnované osobnosti Karla IV. V příštím roce si připomeneme 700 let od narození tohoto významného panovníka a proto padl výběr tématu právě na středověk. Pedagogové spolu se svými žáky z několika škol regionu vytvořili krásná a hlavně zajímavá dílka, která stojí za zhlédnutí. Na jaře by měly právě tyto práce zdobit prostory hradu Lukov.
Mezi oceněné žáky patřili i žáci naší třídy: Viktorie Podhajská, Veronika Dočkalová, Alice Bariová, Julie Stárková a Hana Jurčíková. Velké poděkování patří i paní učitelce Lence Antonovové, pod jejímž vedením vznikly vitráže, které v těchto dnech zdobí malou sklepní galerii SVČ TyMy ve Všetulích.
Všem oceněným děkujeme za reprezentaci nejen naší třídy, ale celé školy.
            
22. 10. 2015 | To jsme my !!!

 


22. 10. 2015 | Podzim v hodinách českého jazyka
V hodině českého jazyka jsme se spolu s paní učitelkou Zalabákovou bavili o podzimu, sepsali jsme všechno, co nás napadlo, když se řekne podzim. A tak bychom se s Vámi chtěli o některé naše práce podělit.
Podzim
Na poli pouštíme draky,
listí shrabávám taky.
Podzim máme rádi,
sbíráme kaštany
a jsme s kamarády.
Adam Kubálek, 5.A

Často fouká silný vítr.
Na polích se kopou brambory.
Velmi rádi se touláme přírodou.
Sbíráme kaštany a šípky a nosíme je do školy.
David Gabor, 5.A

Hele co vidím
a poslouchej, co slyším.
Vlaštovičky létají,
jiřičky zas pípají.
Vrány ze severu letí,
fotograf je z dálky fotí.
Vrány poletují tam a sem,
fotograf však fotí vlaštovičky jen.
Tak nám krouží nad krajinou,
až odletí, zamávají křídly na rozloučenou.
Kateřina Nesrstová, 5.A
    
 
 
Vytvořeno: 2015 |Autor: A. Maťová | Design: J. Sovadníková |  www.3zshol.cz