3. Základní škola Holešov
Třídy - menu  

Naše třída 6. A

Třídní učitelka: Mgr. Simona Zdráhalová
e-mail: zdrahalova@3zshol.cz
tel. : 573 503 148

Rozvrh hodin

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Pondělí Ov M Čj HVZ      
Úterý AJ M D Čj VZ F      
Středa M Čj TV AJ Inf Tř. h.    
Čtvrtek F D M Čj VV VV      
Pátek Čj M Aj TV Z      

30. 6. 2016 | KONEC ŠKOLNÍHO ROKU
Je za námi 6. ročník a i přes to, že nás pomíchali, dalo se to zvládnout. Za celý školní rok jsme s celou třídou i paní učitelkou Zdráhalovou spoustu zažili. V říjnu jsme si prožili adaptační kurz se Skřítkem, kdy jsme měli 3 dny připravené hry a další aktivity. O Vánocích jsme si ozdobili vánoční stromeček a rozbalili si společně dárečky, které jsme dostali. V červnu jsme odjeli na školní výlet do Brna, kde jsme navštívili Bruno park, to je obrovský zábavní park se spoustou prolézaček, skluzavek a velkým autodromem. V Brně jsme se vydali i do Zoo, kde to bylo taky moc hezké. Můžeme říct, že školní rok byl super!!
Tereza Sedláčková 

 
22. 6. 2016 | Exkurze - Skanzen Rymice
Dne 16. 6. 2016 jsme jeli na exkurzi do Rymic. Dozvěděli jsme se, jak se dříve žilo na hanácké vesnici. Prohlédli jsme si doškové chaloupky, vybavené kuchyní, velkým množstvím světnic a také hospodářské místnosti. Zajímavosti je také větrný mlýn z roku 1795, který byl do areálu přenesen z blízkých Bořenovic. Dominantou vesnice je renesanční tvrz, kterou jsme také navštívili a obohatili jsme se o nové poznatky. Zúčastnili jsme se zábavných aktivit i v prostředí Medové zahrady, zaposlouchali jsme se do vyprávění o včelařství a každý jsme si odnesli vlastní výrobek (medovou svíčku). Následovala pak pěšky zpáteční cesta do Holešova. Exkurze se nám vydařila, moc jsme si to užili.


Všechny fotky najdete ve školní fotogalerii.


15. 6. 2016 | Školní výlet
Na školní výlet jsme jeli do Brna. Nejdřív jsme jeli do Bruno parku. Byly tam různé velké i malé atrakce. Lezli jsme po různých lanových prolézačkách a sítích. Když jsme vylezli po síti, mohli jsme jet dolů po dlouhé skluzavce. Hodně nás zaujala také taková velká bublina, do které když jsme skočili, všichni ostatní vyletěli do vzduchu. Nejvíce nás však zaujal autodrom. Byla to taková autíčka po dvou místech. Všichni jsme do sebe naráželi a bourali. Když už jsme si užili Bruna, jeli jsme do brněnské ZOO. V ZOO se nám taky moc líbilo. Myslím, že se nám výlet opravdu dobře vydařil. Vyšlo nám i počasí takže super. :)
žákyně 6. A          

  

 
15. 6. 2016 | Vyhodnocení sběru papíru
Naše třída se zapojila do sběru starého papíru. Celkové množství papíru za naši třídu dosáhlo 3189,00 kg. Umístili jsme se na dvanáctém místě. Největší množství papíru odevzdali:
M. Koumarová: 1305,00 kg
T. Pecka: 259,00 kg
J. Molek: 196,00 kg
Děkuji všem žákům a rodinným příslušníkům za pomoc. Zdráhalová Simona
5. 6. 2016 | Naše třída v květnu
V občanské výchově si žáci připravili prezentace a referáty „Naše obec, region, kraj – místo, kde žijeme.“
    V anglickém jazyce nán to opravdu jde. Angličtina je zábava – Entertainment. Mrkněte, co vše jsme vytvořili.
       V pracovních činnostech jsme vypracovali referáty o bylinkách.
    Ve výtvarné výchově jsme navštívili výstavu prací žáků výtvarného oboru. Práce se nám moc líbily a našli jsme také i výtvarná díla našich spolužáků.
     
15. 5. 2016 | Den Evropy
V úterý 10. května jsme se zúčastnili akce Den Evropy. Postupně jsme prošli jednotlivá stanoviště: bubnování, malování na obličej, tančení a další tvoření. Dobře jsme se bavili.        
15. 5. 2016 | Dějepisná exkurze Praha
V Praze to bylo super! Ráno jsme přišli na nádraží a jeli vlakem do Hulína. Tam jsme přestoupili na Leo Express, který nás zavezl do Prahy. Tam nás čekala jízda metrem a pak objevování památek. Prošli jsme si Zlatou uličku, Pražský hrad, Daliborku, Katedrálu sv. Víta, Kampu, Čertovku, Karlův most, Staroměstské náměstí, Pražský orloj, Václavské náměstí, to vše jsme měli komentované panem Kočím. Myslím, že si z Prahy všichni odvezli spoustu zážitků. Tereza Sedláčková        
3. 5. 2016 | Výtvarná výchova
Naše tvoření za duben, nejraději máme naše zvířecí mazlíčky a tak jsme malovali, lepili, stříhali. Pokusili jsme se i namalovat holešovský zámek, podívejte se, jak se to podařilo Erice Miklendové.
       
3. 5. 2016 | Pracovní činnosti
Ve školní kuchyňce jsme si připravili spoustu dobrot. Talířky lákaly k ochutnávání, vypadalo to krásně a chutnalo to výtečně. Jídla byla pestrá od sladkých pokrmů až po špagety s výbornou omáčkou. Vaření jsme si náležitě užili a všechno snědli.
       
3. 5. 2016 |DEN NARUBY
V Den naruby na 1. dubna si žáci vyměnili místo s učiteli a vyzkoušeli si jejich práci. Přírodopis – pan učitel Ondřej Svršek, Ondřej Čuvala. Chválím všechny učitelé z řad žáků za vzornou přípravu.
    
27. 4. 2016 | Výchovný koncert
Dne 12. 4. jsme odjeli do Zlína na výchovný koncert s názvem „Protančíme svět“. Zaposlouchali jsme se do něžných tónů některých tanců našich i zahraničních skladatelů ( Česko - A. Dvořák: Slovanský č.8, Rakousko – Strauss: Na krásném Dunaji, Španělsko – Bizet Carmen). Koncert se nám velmi líbil a těšíme se na další hudební zážitky.
       
8. 3. 2016 | Přírodopis
V hodině přírodopisu jsme zkoumali stavbu těla hmyzu. Na vlastní oči (přes lupu a okulár mikroskopu) jsme pozorovali to, o čem jsme se v minulých hodinách učili a viděli jen na obrázcích.
       
Den masek v naší třídě
V pátek 19. 2. jsme se zúčastnili Dne v maskách. Ve třídě se setkaly originální masky. Všichni jsme si to náležitě užili. Mrkněte, jak nám to sluší…

       
1. 3. 2016 | Zeměpis
V hodinách zeměpisu jsme s mapou prošli jednotlivé kontinenty a podnebné pásy. Při té příležitosti jsme si zopakovali, co jsme se naučili.
       
23. 1. 2013 | Naše výtvarné tvoření
Ve výtvarné výchově s paní učitelkou Zdráhalovou rádi něco vyrábíme, tvoříme nebo malujeme. Máme velkou radost, když se nám obrázky podaří a ozdobí pak naši třídu. Vyrobili jsme si jmenovky do šatny, namalovali zimní krajinu, mrkněte na naší malou výtvarnou výstavku.
             
20. 1. 2016 |Barevný týden
Spolek žáků vyhlásil Barevný týden od 11. - 15. 1. 2016 a tak každý den měla být jiná barva oblečení. V pondělí černá, úterý červená, středa modrá, čtvrtek zelená, pátek bílá. Naše třída se také zapojila do této akce. Mrkněte se, jak nám to slušelo.
         
Vánoční posezení
Poslední den před Vánocemi proběhlo v naší třídě vánoční posezení. Vyzdobili jsme si třídu, pod stromečkem bylo spousta dárků. Každý žák si vylosoval písmenko a na něj měl vymyslet dárek. Nápady byly originální, žáci měli z dárků radost. Vánoční atmosféra byla příjemná, uvařili jsme si dobrý čaj, zakousli cukroví, zahráli hry a rozbalovali dárečky.
       

 
Dekorace na vánoční stůl
Vánoce začínají adventem a s rodiči vyrábíme adventní kalendář, věnec. Potom zdobíme celý dům vánočními ozdobami. Naše třída si v hodině pracovních činností zkoušela vytvořit různé dekorace na vánoční stůl. Měli jsme vlastnoručně vyrobené vánoční cukroví, ozdoby, povídali jsme si o Vánocích, jaké jsou zvyky a tradice. Byla to příjemně strávená hodina.
         
Vánoce v Evropě
9. prosince jsme v 8.00 hod. vyšli ze školy a vydali jsme se do TYMY. Na chvilku jsme si sedli do čajovny a paní ředitelka Vaclachová nám dala kvíz, kde jsme měli doplnit zajímavosti o tom, kdo to byl Mikuláš.
Až jsme dodělali kvíz, tak jsme se přesunuli do místnosti, kde jsme měli besedu o Vánocích v Evropě. Byli tam dva Španělé a jedna Němka, povídali nám, že se Vánoce slaví všude trošku jinak.
Po přednášce jsme se znovu přesunuli do čajovny, kde nám rozdávali červené čepice s bílou bambulí. Bylo tam přichystané cukroví, co se podává na Vánoce v Itálii a Španělsku, k tomu nám nabídli horký čaj.
Udělali jsme si společné fotografie s kamarády ze zahraničí. Pak už jsme museli zpátky do školy.
Beseda byla zajímavá, teď už víme, jak se slaví Vánoce v Evropě.
Karolína Mazuchová       
Vánoční jarmark
Také naše třída se zapojila do tvoření a vyrábění pro školní JARMARK. Připravila krásné ozdoby na stromeček, perníčky, šátky, cukroví, křížaly a mnohé další sváteční drobnosti a radosti. Děti zboží nejen připravily, ale také ho samy nabízely a prodávaly. Všichni návštěvníci školy si prohlédli naše výtvory i nakoupili pro radost. Děkuji za spolupráci všem rodičům, dětem a všem, kteří se na přípravě jarmarku podíleli. S. Zdráhalová
     
29. 10. 2015 |Adaptační kurz
V měsíci říjnu od 12. - 14. 10. 2015 se naše třída 6. A zúčastnila adaptačního kurzu, který se odehrával na hájence v krásném prostředí přilehlého parku zde v Holešově. Žáci si adaptační kurz náležitě užili a se zájmem se zapojili do všech připravených aktivit. Užili si hodně legrace, dobré atmosféry a byla to skvělá zkušenost, jeden velký zážitek, na který jen tak žáci nezapomenou. Krátké ohlednutí za tím, co jsme prožili.

Napsali jsme zprávu domů
  Postavili jsme věže
  Nakreslili jsme si, co je pro nás důležité
      Relaxace v odpoledním klidu
  Příprava večeře
  Rozloučili jsme se večer při svíčkách
  Těsně před večerkou
  Další naše aktivity ve škole
  Více fotografií najdete ve školní fotogalerii.
27. 10. 2015 |Naši zvířecí mazlíčci
Ve středu byl úžasný den. Spolužáci donesli do školy zvířátka. Pavel Fuxa donesl velkého pavouka Sklípkana. Terka Sedláčková přinesla šneka Afrického a Adéla Dvořáková donesla fretku. Moc se nám zvířátka líbila a o každém jsme se něco dozvěděli. Kateřina Škrlová         
27. 10. 2015 |Výtvarná výchova
Ve výtvarné výchově se nám podařila spousta věcí. Vyrobili jsme čtyři ruce ze sádry, někteří si dokončovali cesty. Děvčata si vyráběla náramky z korálků a kluci se věnovali nápisu ĎÁBLÍCI.Kateřina Škrlová          Více fotografií z výroby masek i výtvarné výchovy najdete ve školní fotogalerii.
27. 10. 2015 | Výroba sádrových masek na vánoční jarmark
Ve výtvarné výchově jsme se rozhodli, že na vánoční jarmak vyrobíme pár sádrových masek. Ale nebylo to tak jednoduché. Museli jsme si vybrat pár "Modelů" a jejich obličeje jsme obkládali sádrovým obvazem. Po chvíli, když to zaschlo, tak se sádra z obličeje sundala a maska byla na světě! Určitě budeme s výrobou ještě pokračovat, protože za 2 hodiny výtvarné výchovy jsme stihli asi jen 5 masek. Rádi bychom se s Vámi chtěli o některé naše práce podělit. Tereza Partyková         
7. 10. 2015 | Adaptační kurz pro 6. třídu
Vážení rodiče,
v měsíci říjnu od 12. -14. 10. 2015 se uskuteční adaptační kurz zaměřený na stmelení nově vzniklého kolektivu žáků.
Místo konání: hájenka v zámeckém parku, Holešov. Organizátor akce je Skřítek o.s.
Jedná se o zážitkový program, který využívá aktivity na podporu třídního kolektivu založené na principech zážitkové pedagogiky. Jsou zde zastoupeny aktivity fyzické, tvořivé, logické, zábavné i odpočinkové. Každý si může přijít na to, co jej zajímá a baví. Cena kurzu je 800 Kč, zahrnuje stravu (oběd a pitný režim během dne), pojištění, náklady na programové zajištění, zdravotnický dohled, lektorné.
Na vaše děti se těším spolu s lektory.
Mgr. Simona Zdráhalová, třídní učitelka 6. A  
11. 9. 2015 | Vážení rodiče, milí žáci,
prázdninový čas skončil a na nás čeká spousty učiva, ale i zážitků. Naše třída se nachází v prvním patře pavilonu B, je pěkná, prostorná a čistá. V letošním roce chodí do naší třídy 27 žáků – 14 chlapců a 13 děvčat.
Ve čtvrtek 17. 9. 2015 v 16.00 hodin se koná informativní třídní schůzka ve třídě 6. A.
Těším se na Vás a přeji klidné dny. Simona Zdráhalová

 


ĎÁBLÍCY
Vítáme vás na stránkách naší třídy 6. A
Jelikož jsme teď nastoupili do šestého ročníku, jsme nový kolektiv. Teprve nás čeká vzájemné seznamování. Někteří z nás jsou na škole úplně noví, takže je čeká i poznávání naší školy. Samozřejmě máme i naši novou třídní paní učitelku, tak nás čeká i vzájemné seznamování s ní. Moc se těšíme na naše společné zážitky, které spolu zažijeme nejen na adaptačním kurzu, ale i po celý školní rok.
Jako přezdívku naší třídy jsme si zvolili "ĎÁBLÍCY". Ďáblícy proto, že žijeme adrenalinem, jsme žhaví do učení a protože ďáblícy skutečně jsme. Průběžně budeme na stránku přidávat fotky ze zajímavých hodin.
Tereza Partyková

 

 
 
Vytvořeno: 2015 |Autor: A. Maťová | Design: J. Sovadníková |  www.3zshol.cz