3. Základní škola Holešov
Třídy - menu
    Archiv - 2017/2018
 

Naše třída 2. C

Třídní učitelka: Mgr. Ivana Rossmannová
e-mail: rossmannova@3zshol.cz
tel. : 573 503 143

Rozvrh hodin

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
Pondělí Čj M PRV Čj          
Úterý Čj M Hv Čj          
Středa Tv M Čj Čj PRV        
Čtvrtek Čj M Vv Čj        
Pátek Aj M Tv-plavání Čj          

16. 5. 2018 | Den Země
Starší kamarádi z 8. B nám připravili zábavné i poučné dopoledne k oslavě Dne Země. My jsme jim potom namalovali, jak se nám to líbilo.
           
24. 2. 2018 | Minitaneční kurz
V únoru vrcholí plesová sezóna, a tak není divu, že součástí hodin hudební výchovy byl tanec. Kluci se učili galantnímu chování - správně o tanec požádat a po ukončení svou tanečnici doprovodit zpět na její místo. Letos jsme si vyzkoušeli mazurku v kruhu se střídáním, a protože ve třídě máme víc chlapců než děvčat, poctivě jsme se při tanci střídali. Během hudební výchovy jsme si užili spoustu zábavy a tančili jsme s úsměvem.
     
23. 12. 2017 | Vánoční strom pro zvířátka
Již druhým rokem se vydalo 25 děvčat a chlapců třídy 2. C spolu s paní vychovatelkou Janou Budišovou a paní učitelkou Ivou Rossmannovou na zimní putování do lesa v Jankovicích. Naším cílem bylo připravit pro zvířátka vánoční stromky plné dobrot.
V pátek 15. prosince jsme cestou ve vlaku plni očekávání vyprávěli spolucestujícím o cíli naší cesty. Počasí nám přálo. Cestou do lesa jsme vzpomínali, jak jsme stejnou cestou šli v minulém roce a těšili se, kolik stromečků letos ozdobíme dobrotami, které si děti nesly z domova.
Na vybraném místě, kde byl smrkový porost, se děti rozdělily do čtyř skupin a každá skupina si vybrala „své stromečky“, na které zavěsily jablíčka, kukuřičné klasy, zelí, mrkve a lojové koule pro ptáky. Dobrot bylo tolik, že jsme nazdobili 18 stromečků.
Dalším cílem byla procházka zimní přírodou s pozorováním. Občas bylo náročné udržet své pusy v tichosti, abychom neplašili zvířata. Zimní procházka nám s vyprávěním pana myslivce Petra Krumpolce rychle utíkala. Chlad nám zalézal za nehty a tváře zčervenaly od mrazíku. Těšili jsme se do místního muzea, kde už na nás ve vytopené světnici u starobylých kamen čekal pan Petr Pešák s výborným čajem. Naplnili jsme bříška dobrotami připravenými od maminek a sladkostí od myslivců. Čas do odjezdu vlaku jsme vyplnili zpíváním u kytary, vyprávěním o starých vánočních zvycích a tradicích. Děti si mohly s paní vychovatelkou zahrát hry a poslechnout vyprávění pana myslivce o lese a zvířatech v zimním období.
Cestou zpět do školy jsem si plánovali, že výlet do Jankovic zopakujeme i v letním období.


Fotografie z naší výpravy si můžete prohlédnout v třídní fotogalerii.


15. 11. 2017 | Halloween - strašidelná angličtina s deváťáky

Fotografie z celodenní akce najdete ve školní fotogalerii.
 
 
Vytvořeno: 2015 - 2019 |Autor: A. Maťová | Design: J. Sovadníková |  www.3zshol.cz