3. Základní škola Holešov
Plamínek - menu
     
Naše činnost ve školním roce 2016/2017 - archiv PODĚKOVÁNÍ Vážení rodiče, milí sboroví přátelé,
rádi bychom vám všem poděkovali za vaši neutuchající podporu a spolupráci  v letošním školním roce. Všechny děti udělaly obrovský kus práce. Ve sborovém společenství si našly nové kamarády, získaly cenné zkušenosti a naučily se větší samostatnosti.

Velmi si ceníme skvělého zázemí, které nám poskytuje naše škola, její vedení a také naši kolegové. Je pro nás velkou radostí zpívat pro tak pozorné a vděčné publikum.

Našim nejstarším zpěvákům přejeme do dalšího zpívání mnoho elánu a radosti, protože "Zpěv je hudba, hudba je zážitek, zážitek je světlo, které nezhasíná. Plamínek je světlo, které si neseme dál".

Více informací z činnosti sboru na www.plaminekholesov.websnadno.cz
MÁJOVÝ KONCERT Letošní Májový koncert byl malinko netradiční. Plamínek v letošním roce oslavil 15. narozeniny a na svou malou neformální  oslavu si pozval starší kamarády z pěveckého sboru Trallala. Přijeli za námi 10. května 2017 až z Českého Těšína. Společně s námi připravili pro posluchače velmi pestrý a poutavý program plný krásné hudby. V závěru koncertu nechyběly ani společné písničky Hine ma tov a Za gorami, za lasami. Jejich zpívání jsme si moc užili, stejně jako celý koncert. Za vydatné pomoci maminek a babiček našich zpěváčků jsme po koncertě pro všechny děti z Holešova i Českého Těšína připravili malé pohoštění. A děti si ho opravdu užily. Děkujeme všem, kteří nám v naší činnosti pomáhají za výborné zázemí a podporu našeho konání. Moc si toho vážíme a těšíme se na další společné zážitky.

K 15. narozeninám si PLAMÍNEK připravil pro všechny děti malé a praktické dárky. Doufáme, že všem zpěvákům a zpěvačkám udělají radost a budou je používat.


Vánoční koncert

Srdečné pozvání na Vánoční koncert školního pěveckého sboru Plamínek.
Těšíme se na vás.


CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽ PĚVECKÝCH SBORŮ V sobotu 12. listopadu 2016 se školní pěvecký sbor Plamínek zařadil mezi účastníky celostátní soutěže dětských pěveckých sborů PORTA MUSICAE 2016, konané už pojedenácté v Novém Jičíně. Byla to pro nás zcela nová zkušenost. Museli jsme si připravit povinnou píseň, která byla pro naši věkovou kategorii (sbory do 15 let) určena. Přípravě této náročné barokní skladby jsme věnovali velké úsilí již před prázdninami. Pravidla soutěže nám dovolovala, abychom s sebou do Nového Jičína vzali i naše loňské nejstarší zpěváky, letošní šesťáky (12 let).

V prostředí Beskydského divadla jsme se opravdu ocitli v záři reflektorů. Snímaly nás kamery i všudypřítomné mikrofony, hodnotila odborná porota podle mezinárodních pravidel, potkali jsme se s nejlepšími sbory České republiky. A neztratili jsme se. Jako nejmladší účastníci jsme si vyzpívali "bronzové pásmo" a získali nádhernou trofej, která bude zdobit naši hudebnu.

V odpoledních hodinách jsme navštívili návštěvnické centrum se zajímavostmi věnovanými výrobě klobouků a také osobnosti generála E. G. von Laudona. Po závěrečném galakoncertu jsme se spokojeni vydali na cestu domů. Už teď se těšíme na další společné zážitky.

Podrobnější informace na www.plaminekholesov.websnadno.cz.


PODZIMNÍ SBOROVÉ PŘÍPRAVY PLAMÍNKU Během podzimních měsíců se naplno rozběhly sborové zkoušky. Scházíme se každou středu odpoledne a také během velké přestávky v úterý a ve středu. Proč tak často? Přihlásili jsme se totiž na celostátní soutěž pěveckých sborů do Nového Jičína.  Možná si řeknete, že na soutěž jezdíme každý rok. Ano, jezdíme, ale na krajskou. Tu jsme již několikrát vyhráli a podařilo se nám postoupit na celostátní přehlídku. Jenže tam už se nesoutěží, a proto jsme si řekli, že zkusíme něco nového. Porta Musicae v Novém Jičíně je omezená pouze věkem - dětské sbory do 15 let a dětské sbory do 19 let. Našim nejstarším zpěvákům je 11 let, a tak jsme sami zvědaví, jak se nám bude dařit. Pro tuto soutěž je určena jedna povinná skladba, která je pro nás hodně náročná, ale do příprav jsme se pustili s chutí a nadšením.
V sobotu a neděli 5. a 6. listopadu jsme se "soustředili". Jednohlasy, dvojhlasy, doprovody, postavení, výraz a pozornost - je toho hodně, co musí každý uchazeč o místo v reprezentaci zvládnout. Tento týden od 7. do 12. listopadu bude pro vybraných 37 dětí opravdu velmi náročný. Nejprve nás čeká koncert v Českém Těšíně, pak mimořádné zkoušky a v sobotu 12. listopadu samotná soutěž.

  

     
 
 
Vytvořeno: 2015 | Všechna práva vyhrazena | Web: A. Maťová | Design: J. Sovadníková |  www.3zshol.cz