3. Základní škola Holešov
Plamínek - menu
     
Naše činnost ve školním roce 2017/2018 - archiv Májové pozdravy Květen plný sluníčka a krásného počasí přináší dětem ve sboru mnoho zajímavých okamžiků. Nastává doba koncertů a vystoupení pro různorodé publikum.
Začátkem května nás velmi potěšilo opětovné pozvání do Centra pro seniory v Holešově. Měli jsme velkou radost, že jsme všem přítomným klientům centra mohli zpříjemnit středeční odpoledne. Dámy, pánové i milý personál nám byli pozornými posluchači. Zazpívali jsme všechno, co jsme se letos naučili a podělili se i o úsměvné historky ze zkoušek. Závěr opět patřil společnému zpěvu lidových písní a předání krásných přání pro radost, které nám s dětmi z 5. A připravila paní učitelka Jana Sovadníková. Jsme rádi, že jsme našim vystoupením potěšili.


Plamínek vybojoval další "zlaté pásmo" v krajské soutěži V úterý 24. dubna jsme po roce opět vyrazili na postupovou krajskou přehlídku školních pěveckých sborů Zlínského kraje do Chropyně. 37 vybraných dětí se pilně připravovalo ještě v pondělí dopoledne, aby předepsaný program zvládlo co nejlépe. V letošním roce jsme vsadili na různorodost v doprovodech, střídání sólistů i vícehlasé skladby, což se nám vyplatilo. Děti všechny písničky zazpívaly pozorně a čistě.  Náš program porotu zaujal natolik, že nám kromě „zlatého pásma“, udělila také ocenění za nápaditou přípravu soutěžního programu.

Jsme velmi rádi, že jsme se v konkurenci sedmi sborů opět prosadili. Navíc jsme byli jediným dětským pěveckým sborem, který pracuje na základní škole. Dále se soutěže účastnili Myšky, Myši a myšáci  ze soukromé ZUŠ Kroměříž, Tulipán ze ZUŠ Bojkovice, Zvonečky a Zvonky ze ZUŠ Hulín, Čamlíci ze Základní školy s rozšířenou výukou hudební výchovy Zlín Malenovice. Postupujícímu sboru Zvonky z Hulína srdečně gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů na celostátní přehlídce v Uničově.

Naše dvanácté zlaté pásmo jsme ve středu patřičně oslavili.

     
  
 
 
Vytvořeno: 2015 | Všechna práva vyhrazena | Web: A. Maťová | Design: J. Sovadníková |  www.3zshol.cz