3. Základní škola Holešov
Plamínek - menu
     
Naše činnost ve školním roce 2018/2019 - archiv duben 2019... Soutěžíme Velmi nás potěšilo letošní pozvání na 5. ročník festivalu pěveckých sborů „Sborový zpěv napříč generacemi“, který se koná na zámku v Chropyni. V neděli 7. dubna jsme se v plném počtu vypravili do prostředí, které je nám známé, ale přesto z něj máme respekt. V rytířském sále probíhá už několik let také krajská přehlídka školních pěveckých sborů. V neděli sál zaplnilo pozorné publikum, které si vyslechlo tři pěvecké sbory – Myšky a myšáci z Kroměříže, Plamínek z Holešova a studenty z Konzervatoře J.P. Vejvanovského Kroměříž.

V úterý 9. dubna jsme se na stejné místo vypravili ještě jednou, tentokrát soutěžit. Konkurence ve Zlínském kraji není sice tak početná, ale je velmi kvalitní. Svědčí o tom také to, že odborná porota ve složení paní Lenka Polášková, paní Michaela Králová (NIPOS ARTAMA Praha) a paní Katarína Duchoňová udělila všem čtyřem soutěžícím sborům „zlaté pásmo“. Postoupit ale může vždy jen jeden, tentokrát se postupujícím stalo Minidizo z Valašského Meziřící. Nás opět velmi potěšilo, že jsme se jako jediný sbor ze základní školy vyrovnali sborům ze základních uměleckých škol a v následujících dnech jsme mohli oslavit již třinácté „zlaté pásmo“.


  


březen 2019... Jarní soustředění V letošním školním roce Plamínek posílilo mnoho dětí z druhých tříd, které se s velkou chutí a radostí pustily do sborového zpívání. Společně s třeťáky, čtvrťáky a páťáky už tvoří nerozlučnou partu, která se ještě více sbližuje na víkendových soustředěních i veřejných vystoupeních. Jarní víkendové soustředění ve škole jsme si naplánovali na 16. března. Po dobrém obědě jsme se sešli ve 14 hodin a celé odpoledne jsme pilně pracovali. Krátké přestávky jsme si zpestřili různými hrami nebo povídáním s kamarády. Nový program předvedeme již začátkem dubna na festivalu a následně soutěži v Chropyni. Všechny děti si zaslouží velkou pochvalu za pracovitost a bezproblémový průběh celého víkendu.


Pěvecký sbor Plamínek zpívá v Českém rozhlase Zajímavého setkání a nahrávání se ve středu 23. 1. 2019 účastnil dětský pěvecký sbor Plamínek. Přijela za ním totiž redaktorka Andrea Kratinová z Českého rozhlasu Zlín. Plamínci si tak měli možnost zazpívat v projektu Moravské děti, kdy redaktoři jezdí do základních a středních škol kraje a natáčejí s dětmi písničky, rozhovory a přání.
I když se děti zpočátku ostýchaly, po chvilce už odpovídaly naprosto přirozeně, posílaly rodičům vzkazy a bylo vidět, že si natáčení moc užívají.
Písničky, které si pro Vás připravily, se budou postupně vysílat v týdnu od 4. 2. do 8. 2. vždy v 6.50 a odpoledne ve 13.50. Reportáž si můžete poslechnout také na stránkách Českého rozhlasu Zlín - zde . Poslední reprízu si můžete poslechnout v pondělí 11.2. ve 13.50 hodin. Na uvedeném odkazu je možné stáhnout si zvukový soubor z každého dne.

Přejeme příjemný poslech!


Vánoční koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Holešově Již po desáté jsme naše vánoční sborové období ukončili společně s Moravskými dětmi na jejich vánočním koncertu v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Holešově. Posluchači a příznivci dětského sborového zpěvu z Holešova i okolí si ve středu 26. prosince 2018 vyslechli řadu zimních písní, známých i méně známých koled v podání Plamínku a následně vánoční skladby a suitu vánočních koled Moravských dětí. Při závěrečném zpěvu se oba sbory opět spojily a vytvořily jedno sedmdesátičlenné pěvecké těleso, které za vydatné podpory zaplněného farního kostela koncert zakončilo nejznámějšími koledami. Plni krásných zážitků jsme se všichni rozcházeli s novoročním přáním všeho dobrého.

     

Fotografie od paní Ludmily Polišenské a video poslední písně Modlitba zde .
Od čtvrtka jsme Ježíškova vnoučata Dne 13. prosince jsme se s nejstaršími zpěváky Plamínku zúčastnili akce „Ježíškova vnoučata“. Rádi jsme přijali pozvání pana starosty, abychom několika koledami zpříjemnili předávání dárků některým obyvatelům domu s pečovatelskou službou a Centra pro seniory. Více o akci najdete na tomto odkazu.
Vánoční koncert ve škole - 12. prosince Ve středu jsme zpívali zaplněné školní aule vánoční koledy a také jsme představili naše nové písně.


Na fotografie se můžete podívat ve školní fotogalerii.


Zpíváme seniorům Adventní čas připraví nás na dobu vánoční,
otevřít chcem svá srdce všem, tím ať náš advent zní .......


Advent - krásné období těšení se na Vánoce. Ve středu 5. prosince jsme se vydali potěšit klienty Centra pro seniory do Holešova. V plné síle 43 zpěváků jsme zazpívali celý letošní vánoční program a ještě jsme přidali několik známých českých koled. Děti popřály všem přítomným krásné svátky a předaly vánoční přáníčka za všechny děti a zaměstnance naší školy. Jsme rádi, že jsme opět pomohli vykouzlit úsměvy na tvářích našich starších spoluobčanů. Za pozvání děkujeme paní Sehnalové a těšíme se zase někdy na viděnou.


Adventní inspirace ... A je to tady. Po dvou měsících pilné práce a příprav jsme vyrazili na první vystoupení. To se letos odehrálo na novém místě - v kulturním domě na Chvalčově. Velmi nás potěšilo pozvání na Adventní inspirace 2018 a plni očekávání jsme na Chvalčov vyrazili autobusem v sobotu 24. listopadu v pravé poledne. V kulturním domě už na nás čekala paní Naďa Sedlářová, které nás nejen přivítala, ale zajistila nám vše potřebné. V milé a radostné atmosféře se nám zpívalo moc pěkně. O to více, když jsme v sále uviděli mnoho známých tváří - rodičů, kamarádů, kolegů. Na všechny děti čekaly krásně připravené dárkové balíčky, paní učitelky potěšila darovaná kytička. Potom už si každý mohl projít celý kulturní dům s velkým množstvím různých stánků a nechat se vánočně inspirovat. Vážená paní Sedlářová, opravdu se nám u vás líbilo a za vše moc děkujeme.

Naše další vystoupení se uskuteční 5. prosince. Budeme zpívat pro klienty CPS v Holešově.

Ve středu 12. prosince se v 16.30 budeme těšit na viděnou a slyšenou v aule 3. Základní školy se všemi, kteří si nás přijdou poslechnout. Těšíme se na vás.


Podzimní soustředění ... O víkendu 10. - 11. 11. 2018 se členové dětského pěveckého sboru Plamínek sešli na tradičním podzimním soustředění ve škole. Pilně trénovali písničky, které předvedou na vánočních koncertech. Všichni zpěváci si zaslouží velkou pochvalu za pěvecké výkony, pěkné chování a prima náladu, která provázela celé soustředění.

Plamínek vás zve na své koncerty:
24. 11. 2018 (sobota) ve 14 h - kulturní dům Chvalčov
12. 12. 2018 (středa) v 16.30 h - aula 3. Základní školy Holešov
26. 12. 2018 (středa) v 16 h - kostel Nanebevzetí Panny Marie v Holešově
Mgr. Veronika Svobodová       
 
 
Vytvořeno: 2015 | Všechna práva vyhrazena | Web: A. Maťová | Design: J. Sovadníková |  www.3zshol.cz